16. juuli 1996 kell 22:00

Kadrioru kohvik saab uue näo

Siguse sõnul tehakse ehitustöid firma omavahenditest. Ehitustööde maksumust ja lõpptähtaega Sigus nimetada ei soovinud. Ehitusloa saab AS M.S.I. Grupp Siguse sõnul augustis.

Ümberehitustööde projekt valmis Kalle Rõõmuse arhitektuuribüroos. Arhitekt Kalle Rõõmuse sõnul ehitatakse hoone ümber mitme väiksema poega ostukeskuseks. Majas hakkavad paiknema ka apteek, foto- ja hügieenisalong koos kohviku ja baariga, lisas ta. Ehitustööd peaksid Rõõmuse hinnangul lõppema 3--4 kuud pärast kooskõlastuste saamist.

Rõõmuse ütlusel asub Kadrioru kohvik trammi- ja bussiliinide kokkupuutekohas, mis on tulevase ärikeskuse jaoks soodne asukoht.

M.S.I. Grupi plaanid nägid ette kohviku ümberehitamist kolmekorruseliseks ärikeskuseks, mille vastu Kadrioru selts kevadel protestis. «Suure kaubanduskeskuse projekt jäi parkimis- ja transpordiprobleemide pärast teostamata,» ütles Rõõmus.

Kadrioru seltsi juhatuse liikme Tiiu Ilvese sõnul ei ole selts praeguste ehitustööde suhtes veel seisukohta võtnud. Seltsi juhatuse liikme Jüri Kuuskemaa sõnul oli 1971. aastal arhitekt Herkeli projekti järgi rajatud kohvik funktsionaalselt vajalik, kuid arhitektuuriliselt sobimatu.

Hetkel kuum