4. september 1996 kell 22:00

AS Estiko

Kalju Hellenurm

nõukogu esimees

Estiko firmade grupp asutati 1917. aastal kammide tootmise eesmärgil. Pärast Teist maailmasõda Estiko natsionaliseeriti ning tootmist hakkas juhtima kergetööstuse ministeerium. 1991. aastal reorganiseeriti Estiko ümber eraaktsiaseltsiks aktsiakapitaliga 440 000 krooni. Asutajaliikmeid oli 938 era- ja kolm juriidilist isikut. Tänaseks on ASist Estiko saanud üks Lõuna-Eesti suuremaid kontserne, mis tegeleb kaubanduse ja plastmassi töötlemisega.

Alates teisipäevast, 3. septemrist, saab Estiko aktsiatega kaubelda Tallinna väärtpaberibörsi vabaturul. Estiko aktsiate tehingu miinimumkogus on 100 aktsiat ning hinnasamm 5 senti. Esimese kahe päe- vaga pole Estiko aktsiaga vabaturul veel tehinguid registreeritud.

nimi: Estiko ASi E-aktsia

ISIN-kood: EE3100001702

tüüp: lihtaktsia

omandivorm: eraettevõte

nimiväärtus: 10 kr

aktsiate arv: 852 285

aktsionäride arv :189

börsil registreeritud: vabaturul

- EVK andmeil on AS Estiko emiteerinud 852 285 E-aktsiat nominaalväärtusega 10 kr. Kokku on ettevõtte aktsiakapital 18 mln krooni.

- EVK on registreerinud Estiko E-aktsiaga seni 18 turusisest tehingut, milles aktsia hind on olnud 35 ja 29 kr. Börsi vabaturul oli ostuhind eile 26 ja müügihind 32 kr.

- ASi Estiko suuremad aktsionärid on Kalju Hellenurm (ca- 20% aktsiakapitalist) ja Neinar Seli (ca- 15%). 60% aktsiakapitalist on kümne suurema aktsionäri valduses.

- Estiko kontserni nõukogusse kuuluvad Kalju Hellenurm (nõukogu esimees), Neinar Seli ja Valve Kirsipuu.

- Kontserni kuulub praegu 13 ettevõtet, mille tegevusalad hõlmavad erinevate pakendite tootmist, jae- ja hulgikaubandust, investeerimist ning kinnisvara haldamist. Põhiliselt teatakse Estiko gruppi siiski kahe esimese tegevusala järgi. 37% esimese poolaasta käibest andis tööstustoodangu müük ja 63% teenuste müük.

- Estiko on tänavu alustanud E-Kaubamaja juurdeehitust, Tartu esimese parkimismaja ehitust, uuendanud kiletootmist ning käivitanud Spari kaupluseketi Eestis.

- Estiko kontsernis töötab hetkel ca- 600 inimest.

- ASi Estiko tegevusega kaasnevad riskid:

1) konkurents -- konkurents kile- ja plastpakendite turul on tugev ja tugevneb järjest uute tootjate turule tulekuga. Tugev konkurents valitseb ka jae- ja hulgikaubandses;

2) tehnoloogilised raskused -- arvestades ettevõtte tausta, tuleb pidevalt investeerida uutesse ja moodsamatesse seadmetesse;

3) krediidirisk -- arvestades tugevat konkurentsi jaemüüate seas, on pankrotid Estiko jaemüügiklientide seas paratamatud.

- Väärtpaberispetsialistide hinnangul ei kaubelda ASi Estiko aktsiatega lähemas tulevikus börsi vabaturul aktiivselt.

Hetkel kuum