9. oktoober 1996 kell 22:00

Hea tool on reguleeritav ja universaalne

Bürootooli valikul tuleb esmalt selgeks teha, kas tool on tõsine töövahend või ruumi dekoratiivelement. Töövahendit ostes on ideaalne, kui inimene saab ise toolil istuda ja seda oma keha järgi valida.

- Kui tooli kasutab mitu inimest või tellitakse neid firmasse hulgi, siis on oluline, et toolid oleksid reguleeritavad ja universaalsed. Samuti on reguleeritavus oluline, kui töötatakse mitmel tasapinnal. Heal töötoolil saab peale kõrguse reguleerida isteosa kallet. Õige istumissügavuse saamiseks võib olla reguleeritav seljatoe kaldenurk.

- Töötooli puhul sõltub valik töö iseloomust: kas kasutatakse tooli arvuti taga istumiseks ja kirjutamiseks või vaatamiseks-kuulamiseks. Viimasel juhul peaks tool olema laiema isteosa ja kõrgema seljatoega.

- Käetugede olemasolu sõltub ruumiplaneeringust ja inimese harjumusest. Käetugedega tooli ei kasutata siis, kui laua taga on vähe ruumi. Vastasel juhul oleks häiritud laua taha istumine ja sealt lahkumine.

- Hea töötool on kindlasti ratastel.

- Kui tool on büroos pigem dekoratiivne element, tuleks muretseda tõeliselt nägusad toolid. Jälgida tuleb tooli sobivust interjööri ja seejärel valida, kas sportlikud või klassikalised, massiivsed või kerged toolid ja nii edasi. Mõnel toolitüübil on võimalik kanga värvi valida, teisel saab käetugesid sobiva tooniga peitsida.

- Tihti parandatakse toolide kangavalikuga ebaõnnestunud värvilahendus kontoris.

- Tooli ostes tuleks küsida, kuidas kangast puhastada ja plastikosi hooldada.

- Müügifirmalt tasub küsida sedagi, milles seisneb garantii.

Hetkel kuum