29. oktoober 1996 kell 22:00

Eesti projektbüroode liit osales oktoobri alguses Lõuna-Aafirka Vabariigis toimunud rahvusvahelise projekteerijate föderatsiooni (FIDIC) aastakongressil.

Kongressi põhiteemadena arutati, kuidas muutub maailmas pärast aastatuhande vahetust infrastruktuuri areng ja milline osa on selles arengus konsulteerivatel arhitektidel ning inseneri- del.

Praegu peamiselt riiklikule sektorile kuuluva infrastruktuuri juurde hakatakse tõmbama üha enam erasektorit, kes on huvitaud kasumist. See muudab igapäevaseks ülesandeks tellijale selgitada, et kõige odavam lahendus ei ole kõige parem lahendus.

Kongressil võeti organisatsiooni uuteks liikmeteks vastu Hiina RV, Argentiina, ja pretsedendina teine organisatsioon Saksamaalt, mis ühendab keskkonnakaitse konsultante. Nüüd on FIDIC-us 64 liiget. ÄP

Tallinna kesklinna valitsus kuulutas oktoobri keskel välja kinnise konkursi Viru väljaku detailplaneeringu eskiislahenduste saamiseks.

Kesklinna valitsuse haljastuse ja linnakujunduse osakonna juhataja asetäitja Kaia Sarnet ütles BNSile, et konkursi korraldamise eesmärk on leida Viru väljaku kui Tallinna ühe peaväljaku detailplaneeringule sobiv lahendus.

Sarneti sõnul on konkurss kinnine, sest 1990. aastal tellis Tallinna linnavalitsus kolmelt arhitektuuribüroolt -- J. Okas & M. Lõoke AS, Alver & Trummal Arhitektid AS ja Künnapu & Padrik AS -- Tallinna Ärikeskuse planeeringu, mis hõlmas ka kogu Viru väljaku ümbruse. Samade arhitektuuribüroode seas korraldab kesklinna valitsus nüüd konkursi detailplaneeringu eskiislahenduste leidmiseks.

Kui osalevad arhitektuuribürood saavad õigeks ajaks esitatud võistlustööd, mis vastavad võistlustingimuste mahule, antakse nende konkursitööde eest osalemistasu 100 000 krooni, kinnitas Sarnet.

Arhitektuuribürood peavad koostama situatsiooniskeemi, hoonestusplaani koos krundi jaotusplaaniga, liikluskorralduse plaani, aksonomeetria või perspektiivvaated, maketi ja seletuskirja. «Maht on väga suur,» lausus Sarnet.

Sarneti sõnul tellib linn parima võistlustöö esitanud arhitektuuribüroolt ka Viru väljaku ümbruse detailplaneerimise projekti.

Konkursi tööde esitamise tähtaeg on 16. detsember. Zhürii teeb lõpliku otsuse 30. detsembril. BNS

Hetkel kuum