5. november 1996 kell 22:00

Tartu ülikooli ühiselamud ühendatakse Internetti

Kahe Rootsi fondi toetuse abil ühendatakse Tartu ülikooli Tiigi tänava ühiselamus kõik toad novembri keskpaigaks arvutivõrguga Internet, kinnitas ülikooli üliõpilaskonna valitsuse esimees Tarmo Sild.

Silla sõnul läheb ühiselamu ühendamine Interneti võrku maksma 200 000 krooni. «Raha selleks saime Rootsi rahvusvahelisest arenguagentuurist ja Crafoordi fondilt,» lausus ta.

Ühiselamu katusele on paigaldatud sidepidamiseks antenn, millega on kaabli abil ühenduses kõik ühiselamutoad. Silla sõnul on neil üliõpilastel, kellel on arvuti olemas, võimalik see juba Internetti ühendada.

«Kuna enamikul üliõpilastest ei ole personaalarvutit, plaanime osta pruugitud 286- ja 386-arvuteid, et anda need tudengitele kasutada,» ütles Sild.

Arvutite ostmiseks on Rootsi fondid eraldanud 70 000 kr. «Meile on juba oma pakkumuse teinud AS ITCE, samuti otsime pruugitud arvuteid Soomest ja Saksamaalt,» rääkis Sild. Tema sõnul on Tiigi tänava ühiselamutubade Internetti ühendamiseks vaja sada arvutit.

Silla kinnitusel on ülikooli üliõpilaskonnal kavas ühendada ka teised ühiselamud Internetti. «Taotleme selleks raha mitmelt fondilt, ka Eestist,» lausus Sild. ÄP

Hetkel kuum