• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Inreko Laeva AS esitas nõude Tallinki kaubamärgi all tegutseva Hansatee ASi vastu. Hansatee on Inreko Laeva andmeil maksmata renditasuna võlgu üle 35 mln krooni.
  «Hansatee ei ole pikemat aega tasunud lepingujärgseid rendimakseid tema opereeritava mootorlaeva Vana Tallinn eest,» ütles Inreko Laeva peadirektor Enn Rohula.
  Inreko Laeva AS esitas 7. novembril Hansateele teatise, millega nõudis vähemalt oktoobri rendi tasumist 12. novembriks. Mittetasumise korral lubas Inreko Laeva AS Vana Tallinna Hansateelt tagasi võtta. BNS
  Tallinna väärtpaberibörsil käis kolmapäeval küllaltki vilgas kauplemine, kuid aktsiate sulgemishinnad püsisid suhteliselt stabiilsed.
  Börsil ja vabaturul muutusid kõigi aktsiate sulgemishinnad alla kolme protsendi.
  Põhinimekirjas muutusid suhteliselt kõige rohkem Ühispanga ja farmaatsiatehase aktsiate sulgemishinnad. Ühispanga aktsia hind langes 35 sendi e 1,6% võrra 21,60 kroonini ja farmaatsiatehase aktsia sulgemishind 75 sendi e 1,6% võrra 56ni.
  Börsi käive oli 14,9 mln kr, 3,2 mln kr võrra madalam kui kolmapäeval. Vabaturu käive langes 1,7 mln kr võrra 3,9 mln kroonini. BNS
  INKO Balti pank korraldab novembris kinnise aktsiaemissiooni, ütles panga juhatuse liige Mart Mikker.
  Mikkeri sõnul käivad investoritega läbirääkimised sissemaksete tegemiseks. Ta märkis, et emissoon tuleb ilma aazhiota ja lisas, et emissiooni tulemusena suureneb panga aktsiakapital 10 mln kr võrra. Pank ületab seega uuest aastast kehtiva kohustusliku 60 mln kroonise omavahendite normatiivi.
  Panga omakapital on oktoobri lõpu seisuga 50,3 mln ning bilansimaht 161,6 mln krooni. INKO Balti pank on väikseima omakapitaliga pank Eestis. BNS
  Hoiupank tõkestab reedest ajutiselt mõnes Aasia ja Okeaania riigis maksekaartidega sooritatud pettuste tõttu panga Eurocard/Mastercardi kasutamise.
  Hoiupanga jaepanganduse divisjoni direktor Üllar Jaaksoo ütles, et maksekaardi kasutamise tõkestamise ajendiks olnud pettused pole kuidagi seotud Eestiga. Küll on rahvusvaheliselt tegutsev kuritegelik grupp teinud võltstehinguid ka Hoiupanga klientide kahjuks.
  Hoiupank tõkestab Eurocard/Mastercardi kasutamise neis riikides, kus Eesti inimesed peaaegu ei käi -- Afganistanis, Bangladeshis, Bhutanis, Bruneis, Hongkongis, Indoneesias, Laoses, Macaos, Malaisias, Mongoolias, Nepaalis, Pakistanis, Filipiinidel, Singapuris, Taiwanis, Tais, Vietnamis ja Uus-Meremaal. «Ei ole mõtet hoida riske lahti,» ütles Jaaksoo.
  Neis riikides, kus Hoiupanga kliendid käivad tihti, ei piira pank maksekaartide kasutamist. BNS
  Tallinna linnavolikogu neljapäevasel istungil võib jääda uus linnavalitsus ametisse kinnitamata, välistatud pole ka umbusalduse avaldamine kaks nädalat ametis olnud volikogu esimehele Mart Laarile ja linnapea Priit Vilbale.
  Raadio Kuku andmeil võib keskerakonna liidu ja valimisliidu Tallinn baasil sündida kolmapäeva õhtul uus koalitsioon, mis valiks volikogu esimeheks keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ja jätaks linnapeaks senise meeri Jaak Tamme. Koalitsioonile annaks raadio teatel toetuse ka Nikolai Maspanovi juhitav vene erakond.
  Raadio Kuku teatel kogutakse linnavolikogu liikmete hulgas umbusaldusavaldusele juba allkirju. BNS
  Majanduspolitsei tegi kolmapäeval salajaste andmebaaside lekke uurimise raames arvutivõetuse Eesti suurimas inkassofirmas Julianus Inkasso.
  Julianus Inkasso töötaja Tõnis Sakkeuse sõnul kasutas tema firma nimetatud programmi võlgade maksmisest kõrvalehiilijate leidmiseks ning lisas, et nüüdseks on firma loonud oma andmebaasi seni firmast läbi käinud võlglaste kohta. BNS
  Täitevameti kinnitusel toimus Patarei vangla arendusprojekti juhi konkurss vastavuses kõigi seadustega ning ASi Kena Kaaslane protestid pole põhjendatud.
  Täitevameti peadirektor Olavi Israel ütles kolmapäeval, et Kalaranna arendusprojekti ehk Patarei vangla ja selle ümbruse tuleviku projektijuhi leidmiseks korraldati kaheetapiline kirjalik pakkumine. Täitevamet tunnistas kolmest laekunud pakkumisest tingimustele vastavaks ASi Laansoo Kinnisvara pakkumise.
  Israel eitas igasuguste väidetavate eelnevate kokkulepete olemasolu. Ta märkis, et Laansoo firma senine töö pole olnud seotud keskvangla projektiga, firma andis sellele vaid eksperthinnangu.
  Täitevameti huvi on Israeli sõnul saada kolm uut vanglat. Ta selgitas, et pole näinud Kena Kaaslase tulevikuvisiooni, ja kahtles, kas seda on üldse keegi näinud. BNS
  Eesti pankadevahelise rahaturu likviidsus on viimastel nädalatel langenud väga madalale, mistõttu on märgatavalt tõusnud ka intressid.
  Hoiupanga raha- ja kapitaliturgude osakonna juhataja Otto Tamme ütles, et olukorra on põhjustanud kõigis pankades valitsev rahapuudus.
  Pankade laenuportfellid on ületanud 50% künnise bilansimahust ning pangad on teinud suuri investeeringuid naaberriikide võlakirjadesse, lausus Tamme.
  Hansapanga intressitoodete ja -riskide osakonna juhataja Erkki Raasuke ütles, et kahe nädala pärast peaks olukord stabiliseeruma.
  Aasta lõpus hakkab raha pangandussektorisse tagasi tulema, samuti on realiseerumas paari panga välisfinantseerimine, lisas ta. Tegemist on lühiajalise anomaaliaga, kriisiks seda ei nimetaks, märkis Raasuke. BNS
  Riigikogu arutas kolmapäeval alkoholiaktsiisi seaduse muutmist, mis annaks aktsiisist senisest suurema osa kultuurkapitali spordi sihtkapitalile.
  Seadusemuudatuse järgi antaks riigieelarvesse laekuvast aktsiisist 3% kultuurkapitalile ja 1% spordi sihtkapitalile. BNS
  Eilses Äripäevas artiklis «Linnamaa läheb kallimaks» tuleb maa maksumääraks Pirita linnaosas lugeda 1,8 krooni, mitte 18 krooni ruutmeetrilt aastas. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Mihkel Mandre: terviseedendus saagu lähtekohaks
Praeguses sotsiaalkindlustussüsteemis puudub tugev seos inimeste tervisekäitumise ja riiklike teenuste vahel, kirjutab Mihkel Mandre arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Praeguses sotsiaalkindlustussüsteemis puudub tugev seos inimeste tervisekäitumise ja riiklike teenuste vahel, kirjutab Mihkel Mandre arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Järelevalve tõstis LHV kapitalinõudeid
Finantsinspektsioon andis LHV-le järelevalvelise hinnangu ja otsustas panga kapitalinõudeid suurendada, selgub börsiteatest.
Finantsinspektsioon andis LHV-le järelevalvelise hinnangu ja otsustas panga kapitalinõudeid suurendada, selgub börsiteatest.
Advokaadibüroode TOP: tehingutöö toob edu, kohtuvaidlused tagavad stabiilsuse
Advokaadibüroode TOPis teiseks tulnud advokaadibüroo Walless juhtivpartner ja vandeadvokaat Piret Kergandberg ütleb, et headel aegadel toob tehingutöö suurema edu, samas kui kohtuvaidlusi on pidevalt ja need tagavad stabiilse äraelamise. Riskide maandamises tuleb arendada mõlemaid.
Advokaadibüroode TOPis teiseks tulnud advokaadibüroo Walless juhtivpartner ja vandeadvokaat Piret Kergandberg ütleb, et headel aegadel toob tehingutöö suurema edu, samas kui kohtuvaidlusi on pidevalt ja need tagavad stabiilse äraelamise. Riskide maandamises tuleb arendada mõlemaid.
Kohus tahab Tootsi tuulepargi vaidluses Euroopa Kohtu otsust oodata Ootel on kokku neli sarnast vaidlust
Kohus pidi tegema teisipäeval otsuse Tootsi tuulepargi ja Eleringi vahelises vaidluses, kuid tühistas tänase otsuse väljakuulutamise.
Kohus pidi tegema teisipäeval otsuse Tootsi tuulepargi ja Eleringi vahelises vaidluses, kuid tühistas tänase otsuse väljakuulutamise.