5. detsember 1996 kell 22:00

Möödunud reedel avati rahvusraamatukogu ristikäigus galerii, mille seinu ehivad Eesti kuulsaima ja ühe omanäolisema kunstniku graafik Eduard Viiralti tööd.

Ekspositsioon hõlmb paljusid kunstniku kuulsamaid töid, samuti paari kirja Niina Poomile, Viiralti kauaaegsele toetajale ja sõbrale.

Kunstikogu jõudis Eestisse tänu kahele väliseesti ärimehele Henry Radewallile ja Harry Männilile, kes esitasid vaid ühe tingimuse: töödega peab saama tutvuda lai avalikkus.

Jaanuari alguseni on Tallinnas Pärnu maanteel ARSi kunstikaubanduse hoone 4. korrus tuntud moeloojate Liivia Leshkini ja Vilve Undi loomingu päralt.

L. Leshkini väljapanek «Pidulik siid» hõlmab ca 15 unikaalset käsitsi maalitud kostüümikomplekti ning 10 kangast, millest kallimate eksemplaride hind ulatub 2000 kroonini. Just midagi isikupärast naistele õhtusteks vastuvõttudeks. Vilve Undi kollektsioon «Kudumid» sisaldab masinal kootud efektseid kampsuneid, mida sobib kanda töises õhkkonnas. Lisaks näitusele on alanud ARSi iga-aastane jõulumüük.

Eesti Kontserdi tippsolistide sarja kontsert on justkui tähtede paraad: Eesti riiklikku sümfooniaorkestrit juhatab Eri Klas, solistideks on Austraalia pianist Roger Woodward ja Estonia teatri solist suurepärane sopran Pirjo Levandi. Kaasa teevad ka Mikk Mikiver ja Eesti poistekoor.

Kontserdil kõlav muusika pakub kuulajale väga erinevaid ja põnevaid kõlakujundeid ja -värve. Äratundmisrõõmu peaks tooma M. Mussorgski «Pildid näituselt». Avastada tasub ka A. Schönbergi klaverikontserti op. 42 ning L. Sumera kaht sonetti.

Hetkel kuum