6. veebruar 1997 kell 22:00

Tallinn õpib oma vigadest

Tallinna aselinnapea Ants Leemetsa kinnitusel alustatakse linna pikaajalise programmi väljatöötamisega märtsis eesmärgiga esitada see linnavolikogule kinnitamiseks koos järgmise aasta eelarveprojektiga.

Leemets ütles, et esimese sammuna tuleb Tallinnal ära määrata oma investeerimisvõimalused. Kui pika aja peale seda teha, pole veel otsustatud, praegu peetakse optimaalseks viie aasta pikkust perioodi, rääkis Leemets.

Tallinna spordiameti juhataja Jüri Talvistu hinnangul tuleks kindlaks määrata linna eelarvest erinevatele valdkondadele eraldatava raha konkreetne maht.

Eelmisel aastal investeeris Tallinn tänu rahvusvahelise investeerimisfirma Nomura Internationali 480 mln kroonisele võlakirjaemissioonile ligi pool miljardit krooni. Käesoleva aasta eelarveprojekt näeb investeeringuteks ette 307 mln krooni.

Ants Leemetsa sõnul ei ole Tallinn järgmisel aastal suuteline investeerima üle 100 mln kr. «Kui me laenaksime veel 400 miljonit, millest on räägitud, lükkaksime augu lihtsalt edasi,» lausus Leemets.

Tallinna aselinnapea sõnul võib küll tekitada olukorra, et kaks aastat on hea elada, siis ei saa aga järgmised kaks aastat enam keegi investeeringuid teha.

Tallinna eelmise aasta eelarvest moodustasid investeeringud 30%, selle aasta eelarvest 18%. Kui investeeringute hulka arvata ka Nomura laenu tagasimaksed, hõlmavad investeeringud ka sel aastal eelarvest 30%.

Ants Leemetsa sõnul tuleks üle 20 protsendi suuruse investeeringute mahu korral eelarvet suurendada.

Hetkel kuum