31. märts 1997 kell 22:00

Algasid läbirääkimised lennutüli ennetamiseks

Eesti teede- ja sideminister Raivo Vare ja Taani transpordiminister JanTrøjberg arutasid möödunud nädalal, kuidas koostada sügisel kehtima hakkav talvine lennuplaan nii, et lennukordade arv Tallinna--Kopenhaageni ja Tallinna--Stockholmi liinidel ei tekitaks enam nii suuri erimeelsusi nagu eelmise aasta sügisel.

Eesti lennuameti peadirektor Eduard Tüür rääkis, et kokkuleppe järgi kogutakse enne kahepoolsete ettepanekute esitamist lennuplaanide osas kokku Tallinna--Kopenhaageni liini kohta käiv statistiline materjal.

Tüli Estonian Airi ja SASi vahel tekkis pärast seda, kui Estonian Air teatas, et alustab 16. novembril taas igapäevaseid lende Tallinna--Kopenhaageni liinil, ja soovis, et SAS jätkaks päevas senise kahe lennu asemel ühega.

Oma taotluse põhjuseks tõi Estonian Air, et kui juba kahe lennu puhul on lennukite täituvus 50 protsenti, siis kolmele lennule ei jätku lihtsalt reisijaid.

Arusaamatuste lahendamisel kinnitasid endine teede- ja sideminister Kalev Kukk ja Jan Trøjberg lennuplaani, mis kehtib selle aasta sügiseni. Saavutatud kokkuleppe kohaselt lendab Estonian Air kuni talvise lennuplaani kehtima hakkamiseni Kopenhaagenisse kuus korda ning SAS 12 korda nädalas. Stockholmi teeb Estonian Air kaks korda väiksema lennukiga 12 lendu ja SAS üheksa lendu nädalas.

Kinnitamata andmetel kavatseb Eesti Lennukompanii (ELK) hakata korraldama nädalas neli korda lende Moskvasse. Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel sõlmitud lennundusalase kokkuleppe järgi tohib aga mõlemast riigist Tallinna--Moskva liinil lennata vaid üks kompanii. Praegu lendab Tallinna--Moskva liinil Estonian Air.

Moskvast tulnud informatsiooni kohaselt kavatseb Eesti Lennukompanii alustada lende koostöös Vene lennukompaniiga Aeroflot. Seega hakkaks Aeroflot oma piletimüügisüsteemi kaudu müüma üle maailma ka Eesti Lennukompanii Tallinna--Moskva liini pileteid ning Eesti Lennukompanii Aerofloti pileteid.

Eesti Lennukompanii on Tüüri väitel saanud lennuametilt Moskva liini avamise suhtes kolm korda eitava vastuse. Eesti Lennukompaniist ei õnnestunud Moskva liini avamise kohta mingit kommentaari saada.

Hetkel kuum