4. mai 1997 kell 22:00

Laevandussõda Tallinna--Helsingi liinil kogub hoogu

ASi Hansatee peadirektori kohusetäitja, arendusdirektor Ingrid Preeksi sõnul on Inreko Laeva esindajad nõus enamuse Hansatee esitatud lepingus sisalduvaga. Preeks rääkis, et eri seisukohtadele jäädi reisilaeval Vana Tallinn paiknevate põhivarade osas, mille jääkmaksumuseks on 2,7 miljonit krooni.

Reede õhtul saadetud ettepanekus teatas Inreko Laeva AS, et nende hinnangul on ASi Eminre juhatuse selle aasta 6. jaanuari otsus anda Vana Tallinnal olnud ning Eminrele kuulunud põhivarade omandiõigus üle ASile Hansatee õigustühine.

Vana Tallinnaga Tallinna--Helsingi liinil reisijatevedu korraldava TH Ferriesi juhi Henn Ruubeli sõnul on kummaline, et Eminre juhatus tuli kokku ja otsustas kogu firma vara lihtsalt teisele firmale üle anda, mis võrdub firma likvideerimisega. Ta ütles, et Inreko Laeva AS, kellele kuulub 51% Eminrest, on otsustanud juhatuse otsuse vaidlustada.

Hansatee on seisukohal, et Inreko Laeva AS kasutab kõnealuseid varasid ilma õigusliku aluseta. Ta soovib, et Inreko Laevad ostaks varad välja või sõlmiks nende kasutamise kohta rendilepingu.

Inreko Laeva peadirektor Enn Rohula väitis BNSile, et möödunud aasta novembris Hansatee ja Inreko Laeva vahel sõlmitud nõuetest loobumise leping kirjutati alla surveseisus.

Preeksi sõnul jagab ta osaliselt Rohula arvamust. «Tuli kas laskuda vaidlustesse või saada võimalikult soodne lahendus,» lisas ta.

Hansatee poolt viibisid reedesel kohtumisel Ingrid Preeks ja firma jurist. Vastaspoolt esindasid Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg, kes väitis veel kolmapäeva õhtul, et ei ole Inreko Laeva poolt esitatud pankrotihoiatusest teadlik, Henn Ruubel ja Inreko Laeva peadirektori asetäitja Alar Mikenberg.

Hetkel kuum