7. mai 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Kohviubade hinnatõus maailmaturul on hakanud kajastuma ka jaehindades. Eile tõstis hinda Hollandi juhtiv kohviröstija Douwe Egberts. 250grammise kohvipaki hind kerkis nelja kuldnani, mis on viiendiku võrra kallim kui jaanuaris.

Saksamaal on kohv kallinenud keskmiselt 7%. Saksa turuliider Kraft Jacobs Suchard hoiatas, et tõstab sel nädalal ilmselt samuti hinda. ?veitsi Nestle SA teatas, et tõstab hinda 10--15%.

Nael kohvi maksis teisipäeval New Yorgis 263,40 USA senti, jäädes vaid 10 sendi võrra alla 1994. a juuli tasemele, mil külmad kahjustasid Brasiilia kohvisaaki. REUTER-BNS

Esmaspäeval tuleb Soomes käibele uus 20margane rahatäht. Olulisim muudatus rahatähe juures on senise sinise värvitooni muutmine türkiissiniseks. Uus raha on varustatud ka hologrammiga.

Vanad, 1993. aastal välja antud rahatähed korjatakse järk-järgult käibelt, kuid nad on ka edaspidi seaduslikud maksevahendid.

Keskpank põhjendas uue raha emiteerimist vajadusega eristada seda 100margasest rahatähest. STT-BNS

Maailmapank kiitis heaks 18,1 miljoni dollarilise laenu Lätile, mis suunatakse sotsiaalreformi finantseerimiseks, teatas pank.

Projekti eesmärk on töötada Lätis välja usaldusväärne sotsiaalkindlustussüsteem ja vanurite pensionikindlustussüsteem. Süsteem peab tagama ka abi vaestele, sealhulgas puuetega inimestele ja üksikemadele. DPA-BNS

Kontserni Alko tütarfirmad Primalco ja Havistra asutavad Poolas ühisettevõtte koos joogitootmisgigandi Guinnessi tütarettevõttega.

Suvel tegevust alustav ühisettevõte hakkab tegelema kontsernide toodete turustamise ja tarnetega Poolas. Primalco on sõlminud lepingud ka mõne tuntud alkoholimargi villimiseks kohapeal. STT-ETA

Saksa lennukompanii Lufthansa lõpetas aasta esimese kvartali rekordilise maksustamiseelse kasumiga.

Lufthansa esimese kvartali kasum oli 20 miljonit Saksa marka, võrrelduna 69 miljoni margase kahjumiga möödunud aasta alguses.

Lufthansa teatas, et esimene kvartal on olnud traditsioonilselt raske ning kunagi varem ei ole firma esimest kvartalit kasumiga lõpetanud. DPA-BNS

Hetkel kuum