11. mai 1997 kell 22:00

Baltcomis vahetub juht

Mart Nielseni sõnul vahetab ta ametit, kuna soovib elus midagi uut proovida. «Baltcom on enam-vähem valmis. Ta on tuntud nime ja hea mainega turuliider,» põhjendas ta.

Baltcomi juhatuse liikme Heino Raiveti ütlusel lahkub Nielsen firmajuhi kohalt, kuna talle tehti pakkumine asuda tööle Metromediasse. Juhatuses ASi KTK Overall esindava Raiveti ütlusel on võimalik kandidaat uue juhi kohale Mark Kirk. Kirk töötab praegu Baltcomis turunduskonsultandina, täites ühtlasi peadirektori kohuseid.

Uus peadirektor selgub lähinädalate jooksul, kui koguneb Baltcomi juhatus, lisas Raivet.

Baltcom Eesti aktsiatest kuulub 85 protsenti Rootsi eraisikute ja Metromedia moodustatud Estcom Swedenile, 15 protsenti Eestis Canoni tooteid esindavale ASile KTK Overall.

Baltcomiga konkureeriva Eesti Kaugotsingu ASi peadirektor Lembit Oblikas ütles, et Baltcomi majandustegevus hämmastab teda. Baltcom jagab piipareid tihti tasuta klientidele, kes hiljem ei hakkagi selle eest maksma, väitis ta.

Oblikas lisas, et erinevalt Baltcomist on Eesti Kaugotsing oluliselt arendanud ja parandanud teenuste kvaliteeti.

Baltcom on Eestisse püstitanud üksteist tugijaama, Eesti Kaugotsing kakskümmend üks jaama. Baltcomil on aga kliente tunduvalt enam, 10 000 Eesti Kaugotsingu 4000 vastu.

Baltcom Eesti ASi käive oli eelmisel aastal 25 miljonit krooni, alates turule tulekust 1994. aasta jaanuaris on Baltcom peilersidesse investeerinud 55 miljonit krooni.

Metromedia International ostis aprilli keskel 49 protsenti Raadio Kuku kaubamärki kasutava ASi Trio LSL aktsiatest. Kaks protsenti Trio aktsiatest kuulub Heino Raivetile, ülejäänud aktsiad jagunevad Rein Langi ja Hans H. Luige vahel.

Hetkel kuum