19. juuni 1997 kell 22:00

20. juuni 1992

Nõmme restorani kulinaarialeti rikkalik kaubavalik kahanes enne rahareformi märgatavalt. Siiliäri valuutapoe läbimüük oli varasemaga võrreldes suurenenud kolm korda. Peamiselt osteti kohvimasinaid ja köögikombaine. Need, kes kõiki oma rublasid poes või turul läbi lüüa ei suutnud, võisid neid mõnuga kulutada restoranis. Neid, kes eile pärast kesköötundi restorani jäid, teenindati ehk veel rublade eest. Nädalavahetuseks Gloriasse kohti broneerida enam ei saanud.

Teade Eesti krooni käibeletulekust on tekitanud rahutust maailma rahandusturgudel. Uus rahaühik on ekspertidele veel tundmatu suurus, mistõttu mitmed riigid on aegsasti kasutusele võtnud meetmed võimaliku finantslöögi leevendamiseks. Valuutaostubuum on alanud Lätis, Leedus ja Soomes, kus eksperdid üksmeelselt olid teinud valearvestuse krooni käibelevõtu kuupäeva suhtes.

Transpordi- ja sideministeeriumi reisijateveo büroo juhataja Juhan Lass ütles, et ministeerium ei kuuluta heategevusmajandust välja mitte ühekski päevaks. Bussiettevõtte Mootor peadirektor Hugo Osula lubas, et ühtegi sõitjat raha puudusel laupäeval ja pühapäeval bussist maha ei jäeta. Inimestel, eriti maal on ju kuidagi vaja rahavahetuspunkti jõuda.

Tallinna 5. rahavahetuspunkti juhataja Vello Ladva ütles, et paljud Tallinna rahavahetuspunktid ei vasta tingimustele, mida nõutakse rahalisteks operatsioonideks mõeldud ruumidelt: «Osas ruumides pole trelle ja rauduksi, kuid politsei valve on väga range.»

Hetkel kuum