25. september 1997 kell 22:00

Börsidel valitseb rahu ja vaikus

Riia börs hakkab leidma oma hinnataset ning börsiindeks on viimastel päevadel kõikunud 470 punkti ümber. Eile koondus tähelepanu Balta aktsiale, mis tõusis 75 santiimi, 5,90 latini, vedades enda järel tõusule ka ülejäänud põhinimekirja aktsiad. Käibed olid aga üleeilsega võrreldes väiksemad ning tõusule ennustati peatset lõppu. Kaija tõusis, nagu ennustatud, üleeilse languse järel eile 2,37 latini. Ka Unibanka oli seekord tõusjate seas. Panga teade esinduste avamise kohta Tallinnas, Vilniuses ja Moskvas ilmselt suurt huvi investorites ei tekita, vähemalt mitte enne plaanide realiseerumist.

Vilniuse börsil hinnad eile mõnevõrra stabiliseerusid. A-nimekiri püsiski praktiliselt paigal ning ka käive oli tagasihoidlik. Põhinimekirjas oli suurtõusjaks Medienos Plau?as, mis kerkis 10%, ning viis Litin-indeksi 0,8% üles. Maaklerite väitel oli hinnatõusu põhjuseks üksik suuremahuline ostuorder ning hind peaks lähipäevil langema taas senisele tasemele. Teiste põhinimekirja aktsiate hinnad oluliselt ei muutunud.

Juhtivad Venemaa aktsiad kõikusid eile vaikselt ühes vahemikus. Maaklerite sõnul võis turul märgata peamiselt kohalikke investoreid, välisinvestorid praegu erilist huvi ei ilmuta. RTS-indeks langes päevaga 0,36% ja fikseerus õhtul 495,15 punkti tasemel, päevakäive oli 46,07 mln dollarit. Turu liikumine lähematel päevadel on ebaselge, eeldatakse stabiilsust või väikest tõusu. Kiirem tõus peaks maaklerite arvamusel algama oktoobris-novembris.

USA turud langesid kolmapäeval uute uudiste puuduses. Paljude arvates on aktsiad ülehinnatud ning seetõttu vajab turg taseme hoidmiseks pidevat positiivsete uudiste sissevoolu. Tundub ka, et väikeaktsiate ja uusemissioonide populaarsus pole sugugi surnud -- esimest päeva börsil kaubeldud Avise autorendifirma oli päeva tõusja. Suur uudis oli ka Salomon brothersi ostmine Travelers Groupi poolt, mis ergutas maaklerite hindu.

Hetkel kuum