25. september 1997 kell 22:00

Kokteilid kooliaasta alguseks

- Kooliaasta algus toob kaasa nädalavahetused, mil kodus on tavalisest rohkem koolijütse, poegade-tütarde klassikaaslasi. Selleks puhuks tasuks valmistada lastekokteile.

Need on tavalisest põnevama välimusega, meelitades kokteili jooma ka siis, kui sellele on lisatud mahlu, mida lapsed muidu ei armasta.

Kokteili valmistamiseks piisab lennukast fantaasiast, sest elektrimikseris õnnestub segada mahladest erimaitselisi ahvatlevaid jooke, lisades neile kaunistuseks vahukoort, kohvipuru, jäätist, siirupit. Meeles tuleb pidada, et kokteilid segatakse külmadest komponentidest.

- Lihtne lastekokteil

San Francisco School

apelsinimahl 16 cl

maasika- või vaarikasiirup 2 cl

vahukoor

Tavalisest mahlaklaasist pool täidetakse mahlaga, millele soovi korral lisatakse jääd. Seejärel lisatakse siirup, mis tänu raskusele vajub põhja. Vahukoore valamine ei tohiks valmistada probleemi, kui järgida täpselt juhendit: vahukoort lusikale valades hoitakse see vastu klaasi serva, nii tuleb jook kihiline. Kaunistuseks sobib apelsiniviil.

- Suhkrukaunistus

Efektse kaunistusena mõjub suhkruääris, mis valmistatakse enne kokteili. See ei mõjuta joogi maitset. Ääre saamiseks tuleb hõõruda klaasi serva sidruniviiluga ning seejärel kasta klaas kohe tuhk- või peensuhkrusse. Ääre saab kirjuks, kui kastate klaasi ääre enne suhkrusse asetamist värvilisse siirupisse. Nüüd jääb vaid kallata klaasi mahl, veidi siirupit klaasi põhja ja ergas jook ongi valmis.

Hetkel kuum