21. oktoober 1997 kell 22:00

Microsoft lämmatab konkurente

Süüdistuse kohaselt kuritarvitab Microsoft oma Windowsi «monopoli», nõudes arvutitootjatelt Windows 95 kasutamise eest Microsofti internetiteenuse lisamist installeeritud tarkvara hulka. See asetab konkureerivad firmad, nagu Netscape'i, ebasoodsasse olukorda.

Ministeerium väidab, et Microsoft on rikkunud 1995. a valitsusega sõlmitud monopolidevastast lepingut ning nõuab föderaalkohtult Microsoftile päevas miljoni dollari suurust trahvi kuni rikkumise lõppemiseni. Microsoftil on reageerimiseks aega 11 päeva.

Ministeeriumi seisukoht toetab Microsofti nn brauserisõja põhirivaali Netscape'i, kes on korduvalt protestinud Microsofti turustamismeetmete vastu, mis veenab arvutitootjaid eelistama Microsofti internetitarkvara Netscape'i tootele. Microsofti aktsia langes esmaspäeval uudise mõjul 2 protsenti, Netscape tõusis 12 protsenti.

Ministeeriumi väitel on Microsofti turupositsioon tingitud suuresti sellest, et enamik personaalarvutite rakendusprogramme on valmistatud Microsofti Windows 95 operatsioonisüsteemis töötamiseks. Viimane on installeeritud enam kui 80% USA personaalarvutites. Internetitarkvara on üks toode, mis võib Microsofti operatsioonisüsteemi monopoli õõnestada. REUTER-DI-ÄP

Hetkel kuum