17. november 1997 kell 22:00

Aktsiahinnad jätkasid langust

Äripäeva analüütik Toomas Truuverk ütles, et börs on väga nõrk ja investoritel puudub kindlusetunne, mistõttu iga väiksemgi negatiivne arvamusavaldus langetab aktsiahindasid.

Hansapanga juhatuse aseesimees Rain Lõhmus lausus eilses Äripäevas, et ta ei näe seda mootorit, mis viiks börsil aktsiate hinnatõusuni. Pankade tulemused keskeltläbi ootusi ei ületa, lisas ta.

Tõnu Vanajuur Cresco Väärtpaberite ASist märkis, et emotsionaalsemad investorid võisid tõepoolest lähtuda sellistest avaldustest. Ta lisas, et turg liigub ratsionaalselt ega lähe kiiresti eufooriliselt üles.

Eelmise nädala hinnatõusu järel ootavad investorid turu langemist tasemele, kust võiks tekkida järjekordne ostuhuvi, ütles Vanajuur.

Truuverki sõnul ei julge inimesed enam riske võtta ja väiksemgi teenitav kasum püütakse võimalikult kiiresti välja võtta.

Suurim langeja oli eile Kalevi aktsia, pankadest Hoiupanga aktsia. Enim kaubeldi eile Hansapanga aktsiaga, millega sooritatud ligi 200 tehingus vahetas omanikku üle 328 000 aktsia. Tehingute kogukäive oli 34 miljonit krooni ja aktsia sulgemishind oli 6,75 protsenti reedesest madalam, olles jõudnud 103 krooni tasemele.

Truuverk prognoosis pärast eilset hinnalangust tänaseks turul mõningast hinnatõusu.

«Turg kõigub suures ulatuses ja mingit püsivat tõusu ma ennustada ei julge,» lisas ta.

Truuverk märkis, et olukorra paranemiseks peab maailma finantsturgudele saabuma rahu, mis annaks ka Eesti pankadele võimaluse oma laenuraha kätte saada.

Vanajuure ütlusel püüab turg praegusest allahinnatud tasemest läbi murda. «Kui seda suudetakse, on oodata ka normaalset stabiilsemat kauplemist,» kinnitas ta.

Hetkel kuum