Eestlased ehitavad läänes

29. jaanuar 1998, 00:00

Kodumajatehase ehitajad panid möödunud aasta lõpus Norras 150 kilomeetrit polaarjoonest põhja pool asuvas Bod¸ linnas ruumelementidest kokku 3korruselise 20 korteriga elumaja. Tänavu püstitatakse esimese maja kõrvale veel teine sama suur ja rajatakse Bod¸ linna 63 korteriga elamukompleks.

Kahe esimese maja ruumelementide valmistamise ja kokkupaneku eest saab AS Kodumajatehas kokku ligi 20 miljonit krooni.

«Meid avastas tihti Eestis käiv Norra ettevõtja Stein Larsen, kes organiseeris meie tootmisvõimalusi arvestavate projektide tegemise ja tellimused Norrast,» ütles ASi Kodumajatehas peadirektor Lembit Lump.

Tellija on Norra korteriehitusfirma Plan Evo International. «Vundamendi, katuse, fassaadi ja väliskommunikatsioonid teeb tellija, samuti on tema rida ruumelementide meretransport,» märkis Lump.

Eelkokkulepe on sõlmitud järgmisel aastal veel ühe 20 korteriga elumaja ehitamiseks ja läbirääkimisi peetakse kolme tudengikorteritega ühiselamu rajamise üle. Lumbi sõnul on juba tunda ka Norra ehitusfirmade vaenulikku reaktsiooni.

Kodumajatehase mullune käive oli 30 ja tänavune prognoos vähemalt 56 miljonit krooni. Tänavusest tootmismahust ligi 60% hõlmavad tellimused Norrast.

«Ega ma seda õigeks ei pea, et ühe tellija osa üle kolmandiku oleks, ja me tegelemegi aktiivselt ka teiste turgudega,» ütles Lump.

Kodumajatehas peab läbirääkimisi moodulitest kokkupandavate pereelamute müügiks Soome, Rootsi ja Taani. Eestis müüs tehas mullu 20 kokkupandavat maja.

Möödunud aastal käivitas AS EMV oma tütarfirma Hamburgis ja see püstitas Rostocki lähedal asuvasse elurajooni kaheksa individuaalmaja. «Tänavu ehitame Saksamaale 30 peremaja,» ütles ASi EMV personalidirektor Vilve Kalda.

Börsil noteeritud EMV möödunud aasta 11 kuu konsolideeritud netokäive oli 474 miljonit krooni ja puhaskasum 4,2 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing