3. juuni 1998 kell 22:00

AS Norma Grupp laiendab mõjuvõimu

Norma Grupp, kelle lipulaevaks seni veel turvavöödetehas Norma, on oma haarmed laiali ajanud nii kinnisvara-, väärtpaberi- kui ka näiteks külmutatud toiduainete ärisse.

Ilma Norma osalust arvestamata ulatub Norma Grupi väärtpaberiportfell veerand miljardi kroonini.

Investeeritud on nii Eesti, Läti, Leedu, Ukraina ja Venemaa turule kui ka Euroopa, Aasia ja USA väärtpaberitesse.

Üle 585 miljoni kroonise bilansimahuga Norma Grupp ei ole Käo sõnul Eesti majanduspildis siiski mingi imetegija.

Norma Grupp teenis möödunud aastal 117 miljonit krooni puhaskasumit. Ettevõtte aktsiate kontrollpakk ehk 60% on kuue inimese käes. Käole kuulub 16% Norma Grupi aktsiapakist.

Dividendideks maksis firma kolm krooni aktsia kohta ehk kokku 33 miljonit krooni.

Norma Grupi plaanidest rääkides märgib Käo, et juhtimisraskuste käes vaevlevaid ettevõtteid hakatakse varsti edasi müüma. «Mõned masinatööstusfirmad võiksid töötada paremini kui seni,» mainib ta möödaminnes.

Kindlasti veel sellel aastal laiendab Norma Grupp aga kinnisvaraalast tegevust.

«Tegemist ei ole kindlasti mingi sihipärase tegevusega, kus üks seltskond on otsustanud, et kodanik Käo peab trügima igale poole, kuhu vähegi annab,» teatab Norma Grupi ja Eesti Energia nõukogu esimees ning Hoiupanga nõukogu liige Jüri Käo.

Ta kuulub kolme ettevõtjate liidu juhtide hulka. «Need on kolm suurimat ettevõtjaid ühendavat organisatsiooni ja kuna ma olen neis tegev, siis kutsutakse igale poole,» räägib Käo.

Möödunud aastal pärast tema Eesti Energia nõukokku minekut levisid kuuldused, et kohalikud ärimehed tahavad ise elektrijaamad erastada. Käo sõnul on see jutt utoopia.

Käo ei taha Eesti Energia nõukogus kaua olla -- olulisemad muutused seal peaksid kolme aastaga lõppema.

Hetkel kuum