Võru Juust pääses elanike nõutud sulgemisest
Võru elanikud süüdistavad ettevõtet haisu levitamises

05. juuni 1998, 00:00

Võru elanike protesti põhjustas Võru Juustu vanadest biotiikidest leviv n-ö sõnnikuhais. Rühm võrulasi on asunud koguma allkirju ettevõtte vastu ja nõuab juustutehase sulgemist.

Võru Juustu nõukogu esimees Ando Hagel kinnitas eile, et juustutööstuse tegevusluba on linnavalitsuses pikendatud ja pole karta ettevõtte sulgemist. Hagel lisas, et Võru Juust sai kolm päeva tagasi Saksamaalt kemikaalid, millega asuti biotiikidest levivat haisu puhastama.

«Ei tea muidugi, kaua selle aine mõju kestab,» tunnistas juustutööstuse nõukogu esimees. Hageli sõnul pole probleemi lahendamine kallis, kuid on keeruline, sest biotiikidesse tohib lasta vaid kindlaid kemikaale.

Võru abilinnapea Tõnu Jõgi ütles, et Võru juustutööstuse sulgemine pole mõeldav. «Allkirjade kogujad ei mõtle, kui palju inimesi jääks ettevõtte sulgemise korral tööta,» sõnas ta.

«Linnavalitsus protestijaid ei toeta,» kinnitas Jõgi.

Abilinnapea sõnul on Võru Juustul olnud ka varem probleeme keskkonnakaitsealaste ettekirjutuste täitmisega, kuid linnavalitsusel pole ettevõttega seni konflikti tekkinud.

AS Võru Juust on Eesti suurim juustutootja. Firma lõpetas eelmise aasta ligi 200 miljoni krooni suuruse käibega. Ettevõttes töötab 300 inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing