22. september 1998 kell 22:00

Ehitusfirmad jahivad Lahekalda elamuprojekti

OÜ Eesti Ehitus peadirektor Egon Mats ütles, et pakkumus tehti ASile Lahekalda parima kvaliteedi ja hinna suhtega. «Usume väga, et tellija teeb meie suhtes positiivse otsuse,» sõnas ta. Egon Matsi hinnangul moodustab suurprojekti ühe aas-taga teostatav 150 mln krooni maksev esimene etapp ligi veerandi Eesti Ehituse aastakäibest.

ASi Merko Ehitus juhatuse esimees Tõnu Toomik lausus, et Merko tegi madalate marginaalidega pakkumuse. Põhiliseks argumendiks pidas Toomik tööde suurt mahtu. Pakkumus oli tellija arvates atraktiivne, nüüd ootame otsust, lisas ta.

ASi EMV juhatuse esimehe Jaanus Otsa arvates on iga suure töö võitmine väga hea asi. «Mina isiklikult ei usu, et Lahekalda ehitus sel aastal käima läheb,» sõnas Otsa.

Kuna Lahekalda puhul pakutakse ehitusfirmale muuhulgas ka arendaja ehk finantseerija osa, näeme palju riske, mistõttu pakkusime ehituse eest turuhinna, kinnitas Otsa. Ta siiski arvas, et ehitusfirmad viivad projekti teostamise hinna võimalikult alla.

ASi Lahekalda juhatuse esimees Sulo Nigul arvas, et esimese etapi võitja on võrreldes teiste ehitusfirmadega eelisolukorras. «Sellel firmal on suurem võimalus saada enda kätte kogu Lahekalda projekti ehitus,» ütles Nigul.

Kuna kogu projekti maksumus on miljard krooni, võib peatöövõtja koht päästa ehitusfirma üldisest Venemaa kriisi tõttu tekkivast surutisest.

ASi Lahekalda esindajad on lubanud peatöövõtja konkursi võitja välja selgitada septembri jooksul.

arendaja: AS Lahekalda

asukoht: Maarjamäe

elamispind: 100 000 m²

maksumus: 1 mld krooni

hind: 11 500--13 500 kr/m²

valmib: I etapp 1999. a suvi

rahastajad: Kodumajagrupi AS, AS Kawe Maja,

New Yorgi investeerimisfirma Gruss & Co

Hetkel kuum