Puudulik hinnakiri võimaldab numbrimärkidega edvistada

02. oktoober 1998, 00:00

Eritellimusel valmistatavate autonumbritega (tavapärase kolmekohalise arvu ja kolme tähe asemel näiteks autoomaniku nimi, automargi tähis vms) autosid on viimasel ajal teedele-tänavatele ilmunud rohkem kui kunagi varem.

Vahepeal oli autoregistrikeskuses periood, mil selliseid numbrimärke üldse ei väljastatud, põhjuseks toodi hinnakirja puudumine. Praegu on eritellimusel valmistatavate numbrimärkide saamine väga lihtne ning autoomanikud võivad oma fantaasiat (loe: edevust) demonstreerida.

Eritellimuse panevad paika vaid tehnoloogilised tingimused -- registreerimismärgile ei saa kanda üle üheksa tähemärgi (üheksa märki mahub numbritahvlile siis, kui kasutada ainult I-i ning 1 kombinatsioone).

Eitav vastus anntakse ka soovile kasutada registreerimismärgil ebatsensuurseid sõnu. Samuti ei väljastata niinimetatud USA-mõõtu registreerimismärkide baasil registreerimismärke.

Praegu tuleb eritellimuse eest tasuda täpselt nagu tavalise numbrimärgi eestki 180 krooni. Seegi on täiesti ebaloogiline, sest ebastandardne registreerimismärk annab lisatööd nii autoregistrikeskusele kui ka neid tootvale ASile Number.

ARK Tallinna büroo direktori Margus Saiki sõnul peaks uuest aastast erinumbrite hind märgatavalt tõusma ja siis olukord loodetavasti normaliseerub.

Praegu esitatakse Saiki sõnul ainuüksi autoregistrikeskuse Tallinna büroosse kuu jooksul sadu numbrimärgi eritellimusi. Asi kipub juba koomiliseks -- kas ikka ausõna peal koos seisev romulat väärt auto juht ikka peab erinumbriga edvistama.?

Eesti standardi järgi valmistatud sõidukite riiklikke registreerimismärke hakati väljastama 1991. aasta detsembri lõpus. Auto ning bussi registreerimismärgi eest tuleb tasuda 180 krooni.

ARK andmetel võib eritellimuse järgi valmistataval registreerimismärgil kasutada kuni üheksa sümbolit, millest vähemalt üks on number.

Eritellimuse järgi valmistatavaid registreerimismärke väljastatakse autole või bussile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing