21. oktoober 1998 kell 22:00

Investeerimisfondide arv väheneb kaks korda

Tänase päeva jooksul peaksid osaku omanikele olema laiali saadetud fondide kirjad soovitusega müüa oma osakud ning osta samale haldusfirmale kuuluvate teiste fondide osakuid. Pankade ühinemise käigus tekkinud topeltfonde üritavad sellisel viisil ühendada Hansa Asset Management ning Ühishalduse AS. Seejärel peaksid tegevuse lõpetama Hoiupanga Vene kasvufond, Hoiupanga investeerimisfond, Balti indeksi fond, Tallinna Panga (TP) Ida-Euroopa IF ja TP Talse indeksifond.

TP Varahalduse ASi fondijuht Henrik Guthan rääkis, et TP Ida-Euroopa IF ning TP Talse indeksifondi hoitakse likvideerimisplaanidest tulenevate segaduste vältimiseks järgmise esmaspäevani kinni. «See on selleks, et investorid ei hakkaks paaniliselt raha fondidest välja võtma, enne kui neid on jõutud teavitada võimalusest investeerimistegevust jätkata,» lasus ta.

Sarnaselt Balti indeksi fondi osanikega soovitatakse ka Talse fondi osakuid ÄP indeksi fondi kasuks vahetada.

TP Ida-Euroopa fond ühendatakse aga ÜP Ida-Euroopa fondiga. Kuna viimasel on vähem osanikke, jääb vaatamata väiksemale mahule tegevust jätkama TP Ida-Euroopa fond, selgitas Guthan.

IF Centum fondihaldur Viktor Trasberg ütles, et praegu on saadud kinnitused investoritelt, kes lubavad enne 2. novembrit IF Centumisse raha panna, mistõttu fondi sulgema ei hakata. Samas ei välistanud Trasberg, et fond võib pärast novembri algust kellegagi ühineda.

Teisipäeval kirjutasid EstIB Talinvesti Varahalduse AS ja AS Ühispanga Fondijuht alla lepingu Talinvesti Intressifondi valitsemise üleandmise kohta ASile Ühispanga Fondijuht.

Talinvesti kasvufondile on fondihaldur Johan Sullingu väitel konkreetne investor leitud, kes on osa osakutest juba ostnud ning teeb seda sammhaaval veel, misjärel fondi maht kasvab kindlalt üle nõutud 5 miljoni krooni.

Esmaspäevast taastus kauplemine ajutiselt suletud kaheksa avatud investeerimisfondi osakutega. Pärast 2. novembrit lõpetatakse nende fondide tegevus, mille maht ei ulatu seadusega nõutud 5 miljoni kroonini.

Hetkel kuum