Vilve Torn • 26. november 1998 kell 22:00

Tallinna tippametniku palk jääb samaks

Määruse kohaselt jäävad palgatõusust ilma ka viis abilinnapead, linnaosade vanemad, ametite juhid, nõunikud ja linnasekretär.

«Palka võiks alati juurde saada, kuid ega ma väga kurb ei ole, kui mu palk ei suurene,» ütles abilinnapea Kalev Kallo.

Abilinnapea Peeter Kreitzbergi sõnul tõusis eelmisel aastal abilinnapeade palk niigi üle 30 protsendi ning ees ootava majandusliku languse tõttu ei ole palgatõus mõttekas.

Tallinna linnakantselei personaliosakonna juhataja Tiiu Hurt ütles, et linnavolikogu esimees, linnapea, abilinnapead ja linnasekretär saavad palka kõrgeima palgaastme järgi ning nende töötasude määramine on volikogu ainupädevuses.

Hurt lisas, et linnaosade vanemad ja nõunikud, kes on samal ajal nimetatud ametisse mõnes teises linna ametiasutuses, saavad ka lisatasusid. Samuti on lisatasud ette nähtud ametite juhtidele.

Volikogu rahanduskomisjoni liige Peeter Lepp tegi eile ettepaneku, et linnaosade vanemate ja nõunike palganumber peaks olema selgelt välja toodud ning lisatasu tuleb palgale kohe juurde liita.

Teisele lugemisele läks ka määrus, mille kohaselt saavad uuest aastast 200 krooni rohkem palka esimesel ja teisel palgaastmel olevad lihttöölised. Ülejäänud teenistujatel tõuseb palk määruse kohaselt 10 protsenti. Näiteks saab linnavolikogu korrakaitsenõunik Koit Pikaro järgmisel aastal palka juurde kuni 800 krooni.

Endiselt jääb ametiasutuse juhile õigus määrata teenistujale lisatasusid, maksta preemiaid, ühekordset puhkusetoetust ja jõuluraha kinnitatud palgafondi piires.

Hetkel kuum