Uus kriis tuleval aastal

Kaja Koovit 10. detsember 1998, 00:00

Dennis lausus, et väärtpaberiturg on küll kosunud, kuid pikemas perspektiivis ei pruugi see head tähendada.

Välisekspertide sõnul ei muutu majanduskasvu pidurdumine enne sajandivahetust. Olulise tegurina ülemaailmse majanduskliima arengus nimetati Jaapani, Kagu-Aasia ja Venemaa kõrval Brasiilia arengut.

Jaapan ja Kagu-Aasia on näidanud paranemise märke, Venemaa omakorda on etteaimamatu ja kõik oleneb sellest, kuidas suudetakse hakkama saada järjest suureneva riigivõlaga ning leida raha riigivõlakirjade lunastamiseks. Kui majanduskriis kandub Brasiiliast edasi Mehhikosse, mõjutab see juba paljusid Ameerika ettevõtteid ja sealtkaudu muutub kriisi mõju globaalsemaks, laususid väliseksperdid.

Swedbanki makroanalüütik Jörgen Kenneman märkis, et edasine majanduslangus Brasiilias mõjutaks negatiivselt maailma finantsturge.

Järgnevaks aastaks prognoosis Kenneman maailma majanduskasvu jätkuvat pidurdumist. Majanduskasvu aeglustumine ei jäta puutumata ka USAd. Euroopa riikide majanduskasv on aeglane ning Suurbritannias ja Norras võib toimuda isegi langus, märkis Kenneman.

Kenneman märkis, et majanduse olukorra paranemise lootust sajandivahetuse järel annavad järgmised märgid: inflatsioon on suures osas kontrolli all, OECD riikides on rahandus korras, Jaapan on võtnud vastu olulisi otsuseid panganduskriisi lahendamiseks ning Aasia riikide ekspordimaht hakkab taas suurenema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing