15. veebruar 1999 kell 22:00

Jõgi lahkus Silmetist

Jõgi asemel hakkab firmat juhtima senine tootmisdirektor Jüri Kuslapuu.

«Täna kirjutasin alla töölepingu lõpetamise kokkuleppele,» ütles Neeme Jõgi eile. Üks etapp on läbitud, ettevõte saneeritud ja tütarettevõtted moodustatud ning tööle pandud, põhjendas Jõgi oma otsust.

«Silmet andis huvitava kogemuse, aga nüüd ootab seal ees hall argipäev ja rutiin,» selgitas Jõgi.

Ta ütles, et ei taha ega jõua juhtida Tallinnast 200 kilomeetri kaugusel asuva ettevõtte igapäevatööd.

«Tohoh, see on küll uudis,» reageeris Silmeti eelmine juht, alates jaanuarist kütusetransiidifirma Eurodek arendus- ja turundusdirektorina töötav Jüri Soone. «Viimati oli küll juttu, et tal on pikemad plaanid,» meenutas Soone oma lahkumise ajal peetud vestlusi Jõgiga.

Samas kinnitas Soone, et temagi lahkumise üheks põhjuseks oli Silmeti kaugus Tallinnast.

Endine Koonderakonna peasekretär Neeme Jõgi asus Silmeti erastanud valdusfirmat ASi Silmet Grupp juhtima 1997. aasta mais. Silmet Grupi tütarettevõtte ASi Silmet juhiks läks ta kuu aega tagasi, kui lahkus Jüri Soone ja Silmet Grupi juhatuse esimeheks tuli firma suuromanik, Koonderakonna endine juht ja ekspeaminister Tiit Vähi.

Kaks aastat tagasi erastatud Silmetis on Kuslapuu selle aja jooksul juba kuues peadirektor. Erastamise järel juhtis Silmetit endise riigiettevõtte peadirektor Priit Saksing, kelle vahetas väidetava tehase raha omastamise katse järel välja senine kommertsdirektor Aleksander Krupin.

Alates 1997. aasta septembrist tuli Silmetit juhtima varasem õliliidu tegevdirektor Mart Kutsar ja tema järel eelmise aasta märtsis endine riigiettevõtte Kiviter juhataja Jüri Soone.

Viimane kuu aega juhtis Silmetit Neeme Jõgi.

Autor: Koit Luus

Hetkel kuum