Viktoria Korpan • 14. aprill 1999 kell 22:00

Berifors loodab Eestist kasumit teenida

«Loodame saada sellel aastal kasumit või vähemalt katta tehtud investeeringuid,» ütles Berifors Eesti ASi tegevdirektor Sten Mogard. Tehase prognoositav käive on tänavu 35 miljonit krooni.

Mogardi sõnul varustatakse kõik Volvo veoautod edaspidi Berifors Eesti toodetud seadmetega. «Eesti ettevõte kasvab siis, kui saame pakkuda oma klientidele head kvaliteeti, paremat kui Rootsis,» ütles Mogard.

Mogardi sõnul toodetakse praegu Volvo veoautodele sarnaseid elektroonikaseadmeid Malaisias, sest seal on odavam tööjõud. Berifors Eesti eesmärk on osa Malaisiasse minevatest tellimustest endale saada.

Mogardi kinnitusel oli Eestis probleeme ja takistusi seoses investeerimise ja tootmise alustamisega tunduvalt vähem, kui oodati.

Berifors Eesti töötajaid koolitati Rootsis kuu kuni kolm kuud, milleks kulutati 500 000 krooni.

Beriforsi Eesti ettevõttesse võeti tööle 11 inimest tuhande soovija seast. Mogard ei soovinud öelda, kui suurt palka töötajad saavad, kuid kinnitas, et see on Eesti normaalse palga tasemel. «Tahame luua töötajatele meeldivat töökeskkonda, et inimesed tahaksid siia jääda,» lausus Mogard.

Berifors Eesti rendib Tallinnas Saeveski tänaval asuvas tööstushoones poolt korrust.

Sissekolimine läks oodatust kiiremini ja ettevõte alustas tootmist eelmisel nädalal.

Berifors hakkas tehase loomiseks sobivat kohta otsima eelmise aasta jaanuaris, Eesti kõrval kandideerisid ka Ungari, Tshehhi, Poola, Läti ja Venemaa.

Mogardi sõnul on Eesti eelisteks toimivad seadused ja hea infrastruktuur ning inimeste vaimulaad on rootslaste omaga lähedane.

Berifors on investeerinud Eestisse 8 mln krooni. Tehas toodab veoautode, traktorite ja busside elektroonikaseadmeid.

Suurimad tellijad on Rootsis, Saksamaal ja Austrias.

Hetkel kuum