16. september 1999 kell 22:00

Arengupanga juhatuse esimehe Ardo Kamratovi mitu nädalat kestnud läbirääkimised Eesti Ühispangaga kahe panga ühinemise asjus jookside Äripäeva andmeil ummikusse. Juhul kui pangad oleksid liitunud, oleks Ühispanga bilansimaht 150 miljoni krooni võrra kasvanud ning Ühispank oleks möödunud praegusest turuliidrist Hansapangast.

Eile alustas RE Liviko 42 000 liitri suuruse koguse salaviina töötlemist, teatas Liviko haldusnõukogu esimees Daimar Liiv. «Salaviin tehakse piirituseks ja hiljem kasutatakse viina tootmisel,» selgitas Liiv, lisades, et need inimesed, kes kauplesid salaviinaga, on ilma jäänud vähemalt 10 miljonist kroonist.

Venemaa kehtestatud uute tollitariifide tõttu on kokku kuivanud RASi Kalev suurim eksporditurg. Koos turu kadumisega vähenes ka välisinvesteerijate huvi Kalevi erastamise vastu esimeses erastamisvoorus. Norra firma Nidar Bergene tahtis investeerida Kalevisse 20 miljonit dollarit, aga ainult Eesti turule ei tasu nii suurt investeeringut teha.

Neste tahab haarata Eesti kütuseturust umbes 20-25%, sellise jaemüügituru võiks saavutada umbes 20 bensiinijaamaga, ütles Neste Oli Eesti ASi peadirektor Tapio Järvinen. «Neste kogemustele tuginedes võin öelda, et 20-25% turuosa korral on firma tegevus efektiivseim,» nentis Järvinen. Neste värvides töötab praegu kaks bensiinijaama. ASil Traffic Service, kus Neste kõrval on osanik Eesti Kütus, on 9 bensiinijaama.

Hetkel kuum