Indrek Kald • 1. detsember 1999 kell 22:00

Üks telefon mitmele kasutajale

Uuel Ascomi ISDN-telefonil on lisaks eelmise mudeli omadustele tulnud juurde mitmeid uusi funktsioone ning ka välimus on muutunud atraktiivsemaks.

Uue omadusena on tulnud kasutajate profiilid, mida teised ISDN-telefonid ei paku. Kuna ISDN võimaldab samal liinil mitut eri numbrit, siis saavad kuni viis kasutajat määrata telefonile oma numbri, millel see heliseb, ning personaliseerida erinevad telefoni seaded, nagu helisemise meloodia, vastamata kõnede nimekiri jne.

Menüüdes liikumine on lihtne tänu kavalale nn rebasenupule (Fox-nupp). Fox-nupp on ekraani all olev pikk ja pehme nupp, mille tähendus sõltub sellest, mis on selle kohal ekraanil. Ekraan pakub alati välja selles menüüpunktis enamkasutatavad funktsioonid.

Uue Ascomi mahukas telefoniraamat sisaldab lisaks telefoninumbritele ka nimesid. Helistamiseks on võimalik otsida numbreid nimede järgi. Kui nimi on telefoniraamatusse programmeeritud, siis näitab telefon enne kõnele vastamist ka helistaja nime.

Arvutiliidese abil on võimalik Ascomi telefoni ühendada arvutiga. Telefoninumbri saab valida otse MS Outlook'ist või näiteks internetileheküljelt, telefoni mälust saab arvutisse teha varukoopiaid. Uudse lahendusena avab teatud numbrilt helistamine arvutis faili. Näiteks kui helistab firmasse mõni oluline klient ja tema number on arvutisse programmeeritud, siis avaneb arvutis samaaegselt kõnega fail kliendi kohta käivate andmetega.

Varsti jõuab müügile ka automaatvastajaga Eurit 33 plus. Ascom Eurit 33 vahetab välja varasema keskklassi ISDN-telefoni Ascom Eurit 30.

Hetkel kuum