Tõnis Oja • 16. oktoober 2000 kell 22:00

Dollar liigub jõudsalt 18,50 suunas

Euro kurss lähenes eile pärastlõunal otsustavalt oma 21 kuu pikkuse ajaloo madalaimale tasemele pärast Euroopa keskpanga president Wim Duisenbergi vihjet selle kohta, et suuremate riikide keskpangad ei kavatse sooritada ühisraha toetuseks tugioste. Keskpanga presidendi sõnul jääb taoliste ekstsesside puhul, nagu vägivald Lähis-Idas, interventsioon valuuta kaitseks ebapiisavaks.

Euroopa Ühisraha kurss langes pärast Duisenbergi väljaütlemist 0,8462 dollarini, mis teeb USD kursiks 18,49 krooni. Eesti Pank fikseeris dollari eilseks ametlikuks kursiks 18,35922 krooni.

Möödunud nädalal pidasid turuosalised ja analüütikud 0,85 dollari taset otsustavaks tasemeks, millest allpool peeti tõenäoliseks keskpanga interventsiooni. Wim Duisenberg võttis osaliselt interventsiooniohu maha ning valuuta muutus seeläbi investorite jaoks järjest vähematraktiivsemaks. Õli valas tulle ka keskpanga nõukogu liige Ernst Welteke, kes väitis küll, et fundamentaalnäitajate poolest on euro allahinnatud, aga samas avaldas ta arvamust, et euro praegune kurss ei ole katastroofiline.

Eile õhtul oli USD kurss 18,43 krooni.

Hetkel kuum