Ülo Toomsalu • 5. detsember 2000 kell 6:11

Eesti Raudtee kosilased ootavad riigiaktsiaid

Nii Baltic Rail Service (BRC) kui ka Raudtee Erastamise Rahva AS (RER) soovivad näha riigile jäävat 34 protsenti Eesti Raudtee aktsiatest mõne aasta möödudes börsil, kirjutab Postimees.

Nii RERi kui ka BRC hinnangul võiks riik mõne aasta möödudes korraldada aktsiate esmase emissiooni (IPO), et Eesti Raudtee aktsiatega saaks kaubelda Eesti Telekomi eeskujul börsil.

RERi juhataja Rain Tamme arvates võiks IPO teoks saada umbes nelja aasta pärast. ?See oleks omamoodi pretsedent, sest kui telekommunikatsioonisektori aktsiatega ollakse harjunud, on raudtee aktsiatega börsidel kauplemine veel uus asi,? rääkis Tamm.

BRSi juhatuse esimehe asetäitja Guido Sammelselja kinnitusel käisid ka nemad oma pakkumises välja riigile jäävate aktsiate hilisema avaliku müügi variandi. ?Samuti oleme valmis ka ülejäänud aktsiad erastamishinnaga välja ostma,? lisas Sammelselg.

Ka Rail Estonia on nõus riigi soovi korral omandama ka ülejäänud 34 protsenti Eesti Raudtee aktsiatest.

Erastajad loodavad juba paari aasta möödumisel maksta aktsionäridele dividende.

Dividendidega on kõige heldem RER, mis pakub riigile juba viie aasta jooksul 210 miljonit krooni omanikutulu. BRS pakub dividendidena samas 90 miljonit. Sammelselja hinnangul on väga keeruline hinnata tulevikus teenitavaid kasumeid.

Ka Rail Estonia pakub riigile esimese viie aasta jooksul 90 miljonit krooni dividende. Samas pole ettevõte ikka veel leidnud strateegilist investorit.

Hetkel kuum