18. detsember 2000 kell 8:21

Telia päästerõngaks võib saada Wallenbergide Investor

Rootsi kolmanda põlvkonna mobiilside litsentside jaotamisel tühjade kätega jäänud Telial on mitu alternatiivi, kirjutab Dagens Industri.

Esiteks jätkata investeerimist GSM võrku, mis uute lahendustega nagu GPRS ja Edge suudaks tagada peaaegu niisama kiire ühenduse kui 3G võrk. Kuna aga Telia juht Marianne Nivert on Edge-tehnoloogiat teravat kritiseerinud, pole see tõenäoline.

Teiseks võimaluseks on kasutada mõne teise operaatorfirma võrku, kuid see seaks Telia konkurendi hinnapoliitika meelevalda ning raskem oleks väita, et Telia kuulub maailma juhtivate mobiilside operaatorite hulka.

Kolmandaks ? veenda valitsust välja andma veel ka viies 3G litsents. See ei oleks ebareaalne, kui valitsus leiab, et tugev Telia on vajalik Rootsi kui maailma mobiilside pioneeri maine kindlustamiseks.

Neljandaks ? ühineda mõne litsentsi võitnud konsortsiumiga. Siin on kõige reaalsem allianss Rootsi Wallenbergide dünastiale kuuluva investeerimisfirma Investor ja Hongkongi Hutchinson Whampoaga. Viimane on ennegi litsentse ära müünud, teenides vahelt kopsaka kasumi.

Hetkel kuum