Kaivo Kopli • 20. detsember 2000 kell 13:49

Eurovastased koondavad ridu, ähvardavad päästekongressiga

Nõrgad ja vene parteid koos eurovastase liikumisega on jõudnud seisukohale, et küpsenud on poliitilised eeldused Euroopa Liiduga ühinemise vastase alliansi loomiseks.

Radikaalsemad eurovastased valmistuvad ka rahvusliku päästekongressi moodustamiseks.

EL-i poliitiline vastasrind Eestis ulatub kristlastest ja demokraatidest sotsiaaldemokraatideni, eestlastest venelasteni, tööinimestest äriinimesteni, kuulutasid eurovastased pärast arupidamist.

Nõupidamisel olid esindatud ekskommunistlik Sotsiaaldemokraatlik Tööpartei, Kristlik Rahvapartei, Iseseisvuspartei, Vene Erakond Eestis ja Vene Ühtsuspartei ning liikumine 'Ei Euroopa Liidule'.

Iseseisvuspartei peasekretär Vello Leito kuulutas ähvardavamalt, et kavandamisel on rahvuslik päästekongress, millel käidaks välja uus stsenaarium Eesti välis- ja majanduspoliitikas. 'Algust teeme juba 14. jaanuaril Eesti Televisioonis,' lubas Leito.

'Euroliiduga liitumisel tuleb aeg maha võtta põhjusel, et majandusringkondadele pole selge, millise ühenduse ja milliste väärtustega tuleb Eestil end siduda. Meie erakonnad toetavad Äripäeva taga seisvate majandusringkondade kaineid hinnanguid ja deklareerivad neile selles oma poliitilist toetust,' kuulutasid eurovastased täna levitatud ühisavalduses, nimetamata, milliseid majandusringkondi nad silmas peavad.

Hetkel kuum