Ülo Toomsalu • 8. märts 2001 kell 6:17

Tallinn tahab kaotada kaheksa spordikooli

Tallinn kavatseb spordi rahastamisel üle minna ühtsele pearahasüsteemile ning kaotada linna kaheksa spordikooli, põhjendades seda liigsuurte isikkoosseisude ja juhtimiskuludega, kirjutab Postimees.

Tallinna spordi- ja noorsooameti juhataja Tarmo Valgepea ütles, et praegu linnaeelarvest munitsipaalspordikoolidele eraldatav raha on põhjendamatult suur. Ta tõi näite, et kui eraspordiklubidele maksab linn tänavu ühe lapse sportimise eest 2000 krooni, siis linna spordikoolidele keskmiselt 5600 krooni.

Täna linnavolikogus hääletamisel olev eelnõu näeb ette spordikoolide kaotamist 15. juulist, mille järel koolid on sunnitud minema üle spordiklubideks. Kui tänavune eelarve on spordikoolidel juba paigas, siis jaanuarist peavad spordiklubideks muutunud munitsipaalspordikoolid hakkama laste ja seeläbi linnalt raha saamiseks konkureerima teiste linnas tegutsevate spordiklubidega.

Valgepea sõnul on ta veendunud, et klubile üleminek vähendab koolide kontoripindasid ja liigsuurt personali ning raha jääb senisest enam laste ja treenerite jaoks. Ta tõi näiteks, et osas linna munitsipaalspordikoolides on treenerite osakaal kogu personalist alla poole, tegelikult peaks aga treenereid olema mitu korda rohkem.

Hetkel kuum