Ülo Toomsalu • 15. märts 2001 kell 7:13

SLÕL: Eesti riigiametnikel puudub igasugune vastutus

Jõudnud teatud ametipositsioonile, võib inimene siin riigis unustada igasugu mured: mida ta ka ei teeks, süüdi jääda ei saa, täiuslik eneseteostuse võimalus, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Me ei hakka täna jutustama sellest, et botaanikaaiast lahti lastud Ott on väga paha mees ja 266 000 krooni talle liiga palju. Me mõtleme neid, kes lasksid Oti lahti, ilma et oleksid korralikult pabereid lugenud. Seetõttu saavutas Ott tööle ennistamise ja selle 266 000 krooni, seisab ajalehe juhtkirjas.

Me mõtleme Tallinna linnavalitsust ja, et mitte jääda ühekülgseks, meenutagem veel Elmar Sepa poolt miljonit või ka Enn Sarapi juhtumit - 1,26 miljonit krooni ja Ruth Martinit - 93 000 krooni.

Arutamata, kas neil kolmel juhul oli tegelikku põhjust lahti lasta, nendime, et see nägi kõigil kolmel juhul välja nii: nägu ei meeldi - minema! Mõtlemata, kuidas seda vormistada, ja millised on rahalised tagajärjed.

Kes vastutab selle 266 000 Otile makstud krooni eest, mida oleks saanud vältida, kui oleks pabereid loetud? Ja: kes selle raha kinni maksab?

Hetkel kuum