Paldiski volikogust lahkub enamus liikmetest

30. märts 2001, 08:21

Paldiski linnavolikogu tänasel istungil astuvad 13 liikmest kümme tagasi ning kolme kuu pikkuseks veninud linnaeelarve vastuvõtmist pole tõenäoliselt võimalik ka täna lõpule viia, kirjutab Eesti Päevaleht.

Viimaseid linnavolikogu valimisi läbi viinud Mõõdukate volitatud esindaja Andrei Martõnjuki sõnul on volikogu 13 liikmest kümme soovinud ajutiselt linna esinduskogust välja astuda. Nende seas volikogu esimees ja aseesimees, komisjonide esimehed ja aseesimehed.

?See asi on enam kui naljakas. Kui pole suudetud kolme kuuga eelarvet vastu võtta, siis läheb üks päev enne eelarve kinnitamise tähtaega vana volikogu laiali ja tuleb uus asemele. Uued liikmed aga peavad samuti laiali minema, sest tekib pretsedent ? vana koosseis pole suutnud eelarvet vastu võtta ja uuele pole võimalust antud,? märkis Martõnjuk.

?Praeguse seisuga on volikogu kolm liiget opositsioonis, üks liige läks üle, aga vastaspoolelt löödi endine volikogu esimees Anne Taklaja (Isamaaliit) oma pundist minema. Aastaid linna asjadega tegelenuna on ta ohtlik opositsionäär, samuti Rein Einasto. Nende väljasaamiseks soovitakse volikogu koosseisu vahetamist, sest praeguse juhtladviku jaoks on opositsioon ebamugavaks mõisteks,? ütles Martõnjuk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing