Sotsiaalvaldkond saab olulised miljonid

Paavo Palk 18. juuni 2001, 00:00

Eelmisel nädalal Eesti ja Euroopa Liidu vahel sõlmitud Phare Consensus projekt on meie sotsiaalvaldkonnale kahtlemata väga oluline. Seda näitab juba üksnes programmi maht - 30 miljonit krooni.

Euroopa Liidu Consensus programm aitab Eestil leida parimaid lahendusi mitmes tähtsas valdkonnas: suitsetamise vähendamine kooliõpilaste hulgas, tööinspektsiooni teavitus, sotsiaalkindlustustuse koordineerimine, naiste ja meeste võrdsed õigused. Mul on ainult kahju, et projekt keskendub nö institutsionaalsele arengule. Institutsioonikesksus tähendab eelkõige programmide ja juhtnööride väljatöötamist, koolitust, ekspertabi. Meeldiks, et Euroopa Liidu abi tuleks Eestisse rohkem investeeringuna kaupadesse või jõuaks kõigi eestimaalasteni vahetult.

Samas ei tasu toetust intellektuaalseks arenguks alahinnata, sest see loob edasiseks arenguks hädavajaliku baasi. Samasugune etapp on Euroopa Liidu abis läbitud pea kõigis valdkondades, kuid kokkuvõttes läheb juba aastaid suurem osa Eestile laekuvast Euroopa Liidu abist investeeringuteks - suurimad summad kuluvad infrastruktuuri parendamiseks alates teedeehitusest ja lõpetades veepuhastusseadmetega.

Euroopa Liidu liikmena muutub ka Eesti sotsiaalvaldkonnale laekuv abi - Euroopa Sotsiaalfond ei ole Eesti institutsioonide toetamiseks. Samas on 18 kuuks käivitatud Consensus III projektil kahtlemata oluline osa Sotsiaalfondiga suhtlemise ettevalmistamisel. Ega Euroopa Liit praegugi sotsiaalvaldkonnas vaid institutsioonide toetamisega ei tegele. Mittetulundusühingute toetamisega on aidatud kaasa, et hoida ürituste korraldamisega töötute perede elurõõmu või õpetades maanaistele käsitööd ja oma toodete turundust.

Sügisel on Euroopa Liidult oodata 8 mln kroonist rahasüsti narkomaaniaprobleemidele lahenduste leidmiseks. Selle toetuse raames tulevad ka investeeringud hoolduskeskustesse Narvas, Tallinnas ja Tartus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing