Experimentarium tõstab huvi teaduse vastu

ÄP 26. oktoober 2001, 00:00

Umbes veerandtunnise bussisõidu kaugusel Kopenhaageni südalinnast asub Taani teaduskeskus Experimentarium, mis on lõbusaks vahelduseks suurepärastele kunstinäitustele ja muuseumidele, mida Kopenhaagen oma külalistele pakub.

Juba kahekorruselise Experimentariumi hoone fuajees võib aru saada, et tegemist pole tavapärase näituste eksponeerimise kohaga, pigem jääb mulje suurest lasteaiast, kus kostab nii naeru kui vahel ka nuttu. Et lapsi on rohkem kui lapsevanemaid, võib arvata, et siia tullakse nii perega kui ka kooli- ja lasteaiakaaslastega.

Näituste sisu ei ole sugugi ainult lastekeskne. Kui lastele pakub rõõmu vajutada nupukesi, seista tormise tuule käes või vaadata kärbseid läbi mikroskoobi, siis vanematele meeldib tõenäoliselt rohkem teada tuule kiirust, mis võib juba 20 m/s korral juuksed päris segamini sakutada. Selgitavaid materjale jagub mõnele atraktsioonile isegi tasuta buklettidena.

Noorte huvi teaduse vastu aitavad suurendada iga päev läbiviidavad eksperimendid ja demonstratsioonid, kus lõbusad teadlase tüüpi valgetes kitlites ?onud? näitavad, mida teadmisi kasutades on võimalik ära teha. Igal show?l on ka oma teema. Köögiteemalises show?s on näiteks võimalik vaadata, kuidas lausa imeväel saab sinise vedelikuga klaasidesse teisi vedelikke lisades ja neid omakorda omavahel segades kollast, punast, lillat vm värvi vedelikke. Kuidas konservipurki kuumutades avada ja muud visuaalselt efektset, mida kodus ei saa kahjuks järele proovida.

Experimentarium
Kopenhaagen Tuborg Havenej 7,
www.experimentarium.dk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing