6. veebruar 2002 kell 12:52

Börsiülevaade: Eesti Telekomil kukkus põhi ära

Täna pakkus Tallinna börsil närvikõdi Eesti Telekomi aktsia, mis vaid üks päev enne neljanda kvartali tulemuste avaldamist odavnes 4,5% ning sulgus viimase kahe nädala madalaimal 74 krooni tasemel.

Kui Tallinnas kukkus Eesti Telekomi aktsia päevasiseselt koguni 6,1%, siis Londoni börsil lood veel nii hullud ei ole.

Seal oli ettevõtte GDR koos Euroopa telekomisektoriga täna pärastlõunaks odavnenud 2,3% ning jõudnud 12,525 dollari tasemeni, mis tähendab kohaliku valuutasse ümberpanduna 75,38 kroonist aktsiahinda.

Eesti Telekomi aktsiale võis negatiivset mõju avaldada ettevõtte suuromaniku Sonera ettevaatlik tulevikunägemus, mis on täna löönud ka asjaosalist ennast.

Peale selle kannatab kogu telekomisektor oma kõva võlakoormuse kui ka liialt loomingulise raamatupidamise all, mis teeb küsitavaks majandustulemuste usutavuse.

Nagu eilegi käis Hansapanga aktsia <GR#EE.HP> täna päevasiseselt allpool 190 krooni joont. Päeva lõpuminutitel suutis aga väärtpaber end taas kokku võtta ning tõusta taas 190 krooni jooneni.

Pärast kauplemispäeva lõppu andis väärtpaber läbi kolme suure plokktehingu ka enamuse tänasest ligi 47 mln kroonisest päevakäibest.

Kaotust tuli pangandussektori aktsiale aga siiski 0,3%.

Väikeinvestorite tõttu näitas täna vilgast kauplemisaktiivsust Norma <GR#EE.NORMA> aktsia. Kuigi tõusuks kujunes vaid 0,2% oli see väärtpaberi jaoks juba viies järjestikune tõusupäev.

Aktsia sulgus 61,60 kroonil, mis on ühtlasi ka ta kõrgeim sulgemistase pärast 1998. aasta maid.

Hetkel kuum