Pirita üldplaneeringu koostajate tellitud keskkonnamõjude uuring näitas, et Pirita rand vajab intensiivse liiva minemauhtumise tõttu kiiret kaitset.
Tallinna Pirita linnaosa vanem Ülle Rajasalu ütles, et keskkonnamõjude hindamiseks tellitud uurimus firmalt Tallmac näitas ohtu isegi üldplaneeringuga Pirita rannale kavandatavale rannapromenaadile, kirjutab Postimees.
?Meri murrab juba väga kaugele, aastakümnetega on minema uhutud kunagised kaunid ja varju pakkuvad liivaluited,? kirjeldas Rajasalu. ?Ilmselt on viimane aeg midagi ette võtta - kui pole juba hilja.?
Linnaosavanema sõnul kavandatakse Pirita rannale üle kahe kilomeetri pikkust promenaadi, mis annaks senise liivas sumpamise asemel võimaluse jalutada Pirita jõe muuli juurest põhja suunas Meriväljale.
Enamasti mööda liivase rannariba ja metsa piiri rannahoone eest läbi jooksev tee oleks kasutatav ka rulluisutajatele ja rattureile ning selle ääres asuksid söögikohad, puhkeplatsid ja kioskid.
Keskkonnamõjude uuringust selgus aga, et promenaadi ei õnnestu ilmselt täies mahus metsa ja liiva piirile ehitada, sest meri sööb randa iga aastaga vähemaks ning õgib juba praegu ka kaunist männimetsa.
Rajasalu andmetel on peale iga-aastase rannaliiva erosiooni mullusügisene torm kahjustanud randa nii palju, et ohus on ka Meriväljal asuvad parklad.