Ülo Toomsalu • 2. september 2002 kell 6:53

Pärnu PM: Kalatöötleja Japs neelas suurima konkurendi alla

AS Acipenser lõpetab Pärnus Ringi 37 ruumides kalafileerimise ja tema endised töötajad hakkavad septembris tööle aktsiaseltsis Japs.

Ümberkorraldamise põhjuseks on Acipenseri ühe omaniku Aksel Puusti ja Japsi suuromaniku Arved Sooviku vaheline kokkulepe, mille kohaselt ostab Soovik Puusti aktsiapaki ehk poole Acipenseri aktsiatest. Tehingu hinda pooled ei avalikusta, kirjutab Pärnu Postimees.

Japs võtab üle 30 töötaja töölepingud, sest nad soovisid üheskoos Japsi Jannseni 36a tsehhis jätkata. Kümmekond töötajat, kes tahtsid mujale minna, koondati ja neile maksti koondamisraha. ?Loomulikult saab Japs ka meie kliendid endale,? ütles Puust.

Eesti keskmisest suuremat palka teenivad kalafileerijad on hinnatud tööjõud ja neile oli teisigi pakkumisi. Inimesed eelistasid Japsi, mis on Pärnu kõige suurem kalafileerija ning suutis täita 1. septembrist kalatöötlemisettevõtetele kehtima hakkavad tervishoiu- ja ehitusnõuded.

Euronõuded olidki põhjus, miks turuliider suuruselt teise kalafileerija alla neelas.

Japs on Jannseni 36a ehitanud kõigile nõuetele vastava tsehhi, millest pool seisis tühjana.

Ringi 37 jääb kalapood ja Eesti turule mõeldud kalakulinaaria osa laiendatakse. Poodi ja kulinaariakööki hakkab pidama Aksel Puusti firma Esox, mis ostab tooraine Japsilt.

Hetkel kuum