Ülo Toomsalu • 26. september 2002 kell 7:28

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Riigikogu liikmena maksumaksja kulul Pirita hotellis elanud välisminister Kristiina Ojuland tunnistab, et osa tema majutusrahast on tasutud alusetult, ja lubab ise kinni maksta kahe kuu hotelliarve.

Kaksikliit kavatseb Rahvaliidu toel õlle kioskitesse tagasi tuua, kuigi parlamendi opositsioon nõuab senisest rangemat alkoholipoliitikat, et piirata seeläbi joomarlust.

Kahel Eesti suuremal postimüügifirmal, Anttilal ja Hobby Hallil, on sadu tuhandeid kliente, kes kataloogist kaupa tellivad. Üsna suure osa kaubast vahetavad pettunud kliendid siiski ümber.

Postimees:

Valitsusjuht Siim Kallase survel tunnistas Kristiina Ojuland, et on parlamendiliikmena lasknud Riigikogu kantseleil maksta majutusteenuse eest, mida ta tegelikult ei kasutanud.

Kesk- ja Reformierakonna valitsus tõmbas novembrikuisele NATO Praha tippkohtumisele sõitvast delegatsioonist maha välisministeeriumi nõuniku Jüri Luige, endise välis- ja kaitseministri ning kauaaegse suursaadiku NATOs.

Viru Keemia Grupp (VKG) on esitanud taotluse põlevkivi kaeveloa saamiseks Ojamaal, mis on eeltingimuseks uuel tehnoloogial põhineva õlitööstuse rajamiseks Ida-Virumaale.

Edgar Savisaare juhitav Tallinna linnavalitsus ei söandanud eile vastu võtta otsust keelata Vabaduse väljakul ja selle lähiümbruses poliitreklaam, sest pelgab, et linna esiplatsile reklaami juba üles pannud või selleks loa saanud erakonnad asuvad linnalt välja nõudma kahjutasu.

SL Õhtuleht:

Eesti riik kulutab üle 200 000 krooni, et seitse ametnikku majandusminister Liina Tõnissoni juhtimisel saaksid osaleda eksootilises Aafrika kuurordis peetaval konverentsil.

Eesti Ekspress:

Sotsiaalministeeriumi salaprotokoll õpetab manipuleerima ajakirjanikega, et ära hoida uue ravikindlustusseaduse kriitikat.

Pärnu Postimees:

Keskerakonna Pärnumaa osakonna liikmed tulevad homme õhtul kokku, et kohtuda uue võimaliku linnapeakandidaadi Aivar Pärnaga. Keskerakonna senine kandidaat Margus Tammekivi ütles, et praegu on linnapeakandidaat tema.

Virumaa Teataja:

Täna läheb Tapa Vagunidepoost välja esimene remonditud Venemaa raudteeveofirma LinkOil tsistervagun.

Hetkel kuum