4. november 2002 kell 8:07

USA ettevõtete laenukvaliteet langeb rekordiliselt kiiresti

Krediidiagentuuride sõnul võib käimasolev kvartal tulla USA ettevõtete laenureitingutele kõigi aegade halvim, kirjutab uudistegentuur Reuters.

?Kui USA Föderaalreserv (sel kolmapäeval) intresse kärbib, aitab see parandada ettevõtete krediidireitingute väljavaateid? ütles Moody"s Investors Service peaökonomist John Lonski.

Oktoobris oli ettevõtete laenukvaliteedi osas halb kuu. Krediidiagentuur Moody"s kärpis möödunud kuul 69 USA ettevõte laenureitingut, mis on halvemuse pooltest kolmas näitaja peale 1986. aastat.

Tuntumatest ettevõtetest kärbiti reitingut meediagigant Walt Disney`l ja panganduskontsern J.P. Morgan Chase Co`l.

Möödunud kuust on olnud hullemad kuud 2001. aasta jaanuar, mis tipnes California energiakriisiga ja kui kärbiti 81 ettevõtte laenureitingut ning möödunud aasta detsember, kui energeetikagigandi Enroni pankroti ja 11. septembri terrorirünnaku järelmõjude tõttu alandati 70 ettevõtte krediidireitingut.

Oktoobris alandas Moody`s reiringuid enam kui tõstis 6,9 korda. Kui see suhe püsib selle kvartali lõpuni siis ületab see rekordi, mis püsib 1990. aasta neljandast kvartalist, kui reitingu alandamise ja tõstmise suhteks kujunes 6,3:1-le.

Reitingute alandamisi on olnud tõstmistest rohkem juba viimased 18 kvartalit.

Möödunud reedel Reutersi poolt läbiviidud küsitluse põhjal arvas kahekümnekahest ökonomistist 21, et sel kolmapäeval kogunev USA Föderaalreserv püüab toetada riigi majandust ja alandab baasintressimäära.

Neist viisteist ökonomisti arvas, et Föderaalreserv alandab baasintressimäära 1,75% pealt 1,50% peale. Kuus aga ootavad intressimäära kärpimist 1,25% peale.

Hetkel kuum