Ülo Toomsalu • 16. oktoober 2003 kell 6:05

EPL: Lennupileti hind võib tõusta kümnendiku

Novembrist kaotavad reisibürood senise Estonian Airi piletite vahendustasu ning võivad seda piletihinnale lisaks küsida ostjate käest.

Estonian Airi pressiesindaja Epp Alatalu sõnul maksab Estonian Air novembrini reisifirmadele vahendustasuks kuni üheksa protsenti müüdud piletite hinnast, kirjutab Eesti Päevaleht.

Reisifirma Hermann Reisid ei pea lennupiletite pealt saadud vahendustasu kadumise tõttu esialgu pileti lõpphinda tõstma, sest firma kehtestas teenustasu vahendustasule lisaks juba eelmisel aastal, ütles firma müügi ja marketingi asepresident Eda Odenberg. Samas ootab ka Hermann Reiside kliente tulevikus ees hinnatõus.

?On plaanis hindu tõsta pärast uute teeninduspõhimõtete väljatöötamist,? märkis Odenberg. ?Aga see oleneb sellest, mis Eestis lennupiletitega toimuma hakkab.?

Estonian Holidaysi müügijuhi Rene Toompuu sõnul on vahendustasuta süsteem juba praegu Estonian Airi Moskva- ja Hamburgi-liinidel. Kaotatud vahendustasu kompenseerimiseks lisab Estonian Holidays piletile kümme protsenti teenustasu.

Samas on Estonian Air neil liinidel hindu langetanud, märkis Toompuu. Seega ei pruugi pileti lõpphind kliendi jaoks tõusta, kui reisifirma teenustasu ei ületa hinnalangust.

Hetkel kuum