Ülo Toomsalu • 27. november 2003 kell 6:26

PM: Vabaduse väljak saab maa-aluse autoparkla

Tallinna linnavalitsus laseb arhitektidel kavandada Vabaduse väljaku alla ligi 400kohalise maa-aluse autoparkla.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnas ütles eile, et parkla ulatuks Vabaduse platsi alt kuni praeguste Kaarli puiestee äärsete tenniseplatside alani bastionimüüri ääres. Ta lisas, et parkla kavandatakse umbes 400kohalisena, kirjutab Postimees.

Toivo Ninnase jutu järgi on parkla kavandatud praegu ühekorruselisena, kuna tenniseplatside piirkonnas ei saa sügavamale minna, sest seal tuleb vastu omaaegse vallikraavi põhi, mille üleskaevamist muinsuskaitse ei toeta.

Vabaduse platsi alune pinnas on aga abilinnapea hinnangul ehitamiseks geoloogiliselt keeruline ning seal on ka palju kommunikatsioonitrasse.

Maa-aluse parkla rajamine aitaks ära kaotada parkivad autod Vabaduse platsilt ja muudaks selle jalakäijate alaks. Samuti pargib praegu Kaarli puiestee ääres reeglina massiliselt autosid.

Ninnas ütles, et parkla rajamise vastu on juba huvi tundnud ka üks investor. Parklasse sissesõit hakkaks esialgsete kavade kohaselt olema kahest kohast - üks Toompea tänava poolt ja teine Vabaduse väljakult kahe sõidusuuna vahelt.

Maa-aluse autoparkla rajamisest on huvitatud möödunud aastal Tartu maantee läbimurde alla parkla ehitanud Norra firma Europark.

Hetkel kuum