Liis Kängsepp • 30. jaanuar 2004 kell 10:19

Tartu südalinna elektrikatkestuses oli süüdi kass

Täna hommikul puges Tartus Küütri trafopunkti jaotusseadmesse kass ning jaotusseade läks põlema. Selle tagajärjel jäi südalinn elektrita.

Kuidas loom alajaama pääses, pole veel teada, ilmselt otsis kass kaitset ja sooja külma ilma eest.

Kell 10.42 pingestati 5 trafopunkti, kella 11.00ks pingestati veel kaks: Gildi ja Kivisilla trafopunktid. Elektrita jäi Küütri trafopunkt, mis ei kuulu Eesti Energiale. Tegemist on tarbija elektripaigaldisega, kuhu Eesti Energia edastab elektrivoolu. Rikkekohaks tuvastatigi Küütri trafopunkti 6 kv jaotusseade. Täpsemini toimus põleng jaotusseadmes, kuhu oli pugenud kass.

Täna hommikul oli Tartus elektrita piirkond Raekoja platsist kuni Botaanikaiani.

Hommikul kell 9.56 lülitus kesklinnas avariiliselt välja 8 trafopunkti. Eesti Energia (EE) dispetsherteenistus ja rikkemeeskond viis tunniga enamus tarbijatest ümber ringtoitele. Prioriteediks on elekter inimestele võimalikult kiiresti tagasi anda, seejärel tegeletakse põhjuste välja selgitamisega ja parandustöödega. Elektrita olid muuhulgas Tartu Ülikool, Polikliinik, Postimehe toimetus jne.

Eesti Energia loodab Küütri tänava klientidele leida võimaluse elektritoite taastamiseks tänase päeva jooksul. Tegemist on keeruka situatsiooniga, millele praegu otsitakse lahendust.

Hetkel kuum