Sirje Niitra • 5. veebruar 2004 kell 11:30

Neli valda ühinevad Tallinna sõidusoodustuste süsteemiga

Tänaseks on viis Harjumaa omavalitsust avaldanud huvi läbi rääkida uues piletisüsteemis osalemiseks, teatab Raepress.

1. märtsist hakkab tallinlastega võrdse hinnaga ID-pilet kehtima Viimsi, Rae, Harku ning Saue valla ning Saue linna elanikele.

Eelmisel nädalal tegi Tallinn teistele valdadele ja linnadele ettepaneku integreeruda Tallinna ühistranspordi- ja sõidusoodustustega ning ID-kaardil põhineva piletisüsteemiga, mis loob ka teiste omavalitsuste elanikele tallinlastega võrdsed võimalused nii sõidusoodustuste kasutamisel. 'Kõikidel valdadel on sooduspileti süsteemiga liitumiseks omad eripärad ja tingimused ning see saabki olema meievaheliste läbirääkimiste peamiseks aineks,' ütles abilinnapea Toomas Vitsut. 'Uue süsteemi naabervaldadele laiendamise esimeses etapis selgitame tegelikku soodustuste kasutajate ja seda vajavate inimeste hulga. Seejärel saame alustada läbirääkimisi teiste omavalitsustega Tallinnale soodushinna kompenseerimiseks, ' rääkis Vitsut.

'Peamine on, et vallad saaksid oma järgmise aasta transpordile tehtavaid kulusid planeerides Tallinna pakutava võimalusega arvestada, ' ütles Vitsut läbirääkimiste võimalikku kestvust prognoosides. Tallinna ühistranspordis tehtavad soodustused on ID kaardi põhised. Arvestus Tallinna linna ja süsteemiga liituvate omavalitsuste vahel toimub reaalselt kasutatud teenuse põhjal. Seega tasub Tallinna ühtse piletisüsteemiga ühinenud omavalitsus ainult nende inimeste sõidusoodustuste eest, kes reaalselt seda teenust tarbivad, kirjutab Raepress.

Hetkel kuum