Libakataloog püüab Tarbijakaitseametit

Rando Tooming 11. märts 2004, 00:00

Erinevus varasemate ECG lepingutega seisneb tõigas, et andmete uuendamist paluv vorm on nüüd edastatud posti teel ning on värvitrükis, kahepoolne ja isekopeerival blanketil. Kaasas on ECG aadressiga ümbrik, millega täidetud leping tagasi saata. Varem on Eesti ettevõtjatele ja talunikele lepinguid saadetud peamiselt e-posti teel.

Tarbijakaitseameti pressiesindaja Kristina Vaksmaa sõnul näitab see, et tulemas on uus pettuste laine ning soovitab inimestel ükskõik mis viisil saadetud pakkumistele mitte mingil juhul reageerida. ?Mis mind siiralt huvitab, on küsimus, milliseid andmebaase see firma kasutab ja kuidas ta adressaatideni jõuab, sest tüssatakse erinevate valdkondade esindajaid. Et petukirju on saadetud ettevõtetele, riigiasutustele ja isegi talunikele, saab järeldada, et ECG kasutab oma ?teenuse? levitamiseks igasuguseid võimalikke kanaleid,? ütles Vaksmaa.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja jurist Mait Palts soovitas eksikombel lepingu sõlminud ettevõtjatel ECG-le kohe kirjalikult teada anda, et taganetakse igasugusest sõlmitud kokkulepetest. Hoolimata sellest, et arveid ja rahanõudeid võidakse esitada ka erinevatest petturitega seotud inkassofirmadest, tuleb neile vastata lakooniliselt ja eitavalt.

Paltsi sõnul on samasuguseid lepinguid lähiminevikus saadetud ka Kaubandus-Tööstuskoja liikmetele.

Politseiameti pressiesindaja Robert Kõrvitsa sõnul keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude osakonnale seoses ECG juhtumiga avaldusi laekunud ei ole.

ECG kujutab endast üleeuroopalist kataloogi, mis saadab potentsiaalsetele klientidele blankette palvega täita lünkades ettevõtte kohta käivad andmed ja täidetud leht kataloogifirmale tagasi saata. Enamik pettuse ohvriks langenud kliente ei pane tähele tekstis sisalduvat liiga väikses ja tihedas kirjas trükitud kokkuleppepunkti, kus mainitakse rohkem kui kaheksasaja euroni küündivat soolast teenustasu. ECG jaoks tähendab täidetud ja allkirjastatud lepingu koopia tagasisaamine, et nendega sõlmiti leping ja esitati tellimus.

Arvatakse, et ECG on oma uueks asukohamaaks valinud ?veitsi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing