Nuhkide vastu arvutis aitab Spy Sweeper

Kuldar Kullasepp 29. aprill 2004, 00:00

Internetis surfates ning erinevaid programme katsetades salvestub arvutisse väga suur hulk nuhke ehk programme, mis jälgivad kasutaja tegevust ning sellele tuginedes näitavad näiteks reklaame. Kuna taolised programmid jooksevad arvutis pidevalt, siis jätavad nad töötegemiseks vähem võimsust ning see kajastub ka arvuti kiiruses. Paraku on nuhkidega nii, et nende paigaldamiseks kasutajalt luba ei küsita ja seega puudub tihti ülevaade, mis arvutis tegelikult toimub.

Nuhkide vastu aitavad nimelt nende eemaldamiseks mõeldud programmid. Üks populaarsemaid on Ad-Aware, mis saab nuhkidega hästi hakkama, samuti annab kasutajale teada, kui arvuti registritesse üritatakse vägisi uusi kandeid teha.

Kuid et riske veelgi vähendada, otsustasin proovida veel ühte programmi ? Spy Sweeperit, mida toodab ning levitab Webroot ( www.webroot.com ).

Spy Sweeperi saab alla laadida ning teda kasutada päris tasuta. Kuid kuna uusi nuhke mõeldakse välja pidevalt, siis tuleb programmi nuhidefinitsioone uuendada ning see juba maksab. Aastane uuenduste tellimise hind jääb napilt alla 30 USA dollari.

Siiski tasub Spy Sweeper paigaldada ka siis, kui programmi ostmine esialgu plaanis pole. Kaasatulevad definitsioonid võivad leida arvutist nii mõnegi nuhi ning programm saab nende eemaldamisega hästi hakkama.

Kasutamine on mugav ning sellega saab hakkama igaüks. Pärast uute nuhkide leidmist on võimalik valida, millised soovitakse eemaldada ning juhul, kui nuhinimistusse on sattunud ka mõni vajalik asi, saab selle alles jätta. Sellist vajadust pole minul olnud.

Kuna uusi iseinstalleeruvaid ning kasutaja teadmata arvutis jooksvaid nuhke tuleb aina juurde, siis täieliku kaitset on suhteliselt võimatu saada. Seepärast tuleks kasutada erinevaid programme oma arvuti puhastamiseks. Näiteks Ad-Aware, mis on kõige tuntum nuhkvara eemaldaja, ning Spy Sweeper koos saavad hakkama päris hästi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing