Nuhktarkvara salvestab kõik MSNi kõnelused

Kuldar Kullasepp 13. mai 2004, 00:00

Nii on võimalik salvestada absoluutselt kogu info, mida arvutisse on sisestatud. Elementaarne viirusetõrje ning kaitse nuhktarkvara eest peaks selleks arvutisse installeeritud olema.

Kui suhtlustarkvara kasutatakse olulise info edasi andmiseks, näiteks plaanid, millest teised teada ei tohi, või näiteks pangainfo ning krediitkaardinumbrid, siis tuleb mõelda ka sellele, et kõnelusest kuhugi mingit jälge ei jääks. Tavakasutaja tavaliselt selle peale ei mõtle ja tegelikult ei ole selleks vajadustki.

MSN Messenger võimaldab kasutajatel jätte kõigist kõnelustest alles logifailid. Iseenesest väga kasulik funktsioon, mis võimaldab pärast vestlusakna sulgemist otsida vajadusel sõbra antud internetiaadressi või telefoninumbrit.

Selle funktsiooni keelamiseks pole põhjust, kui kasutatakse arvutit üksinda ning läbi MSNi üliolulist informatsiooni ei saada.

MSN Messengeri Options-menüü kaudu on logifailide salvestamine võimalik ka lõpetada või vahetada kataloogi, kuhu failid salvestuvad. Kataloogi vahetamine võib olla vajalik näiteks siis, kui soovitakse vahetada vaikimisi kataloogi mõne teise vastu.

Oluline oleks, et kohalikku võrku ühendatud arvutil poleks logifailide kataloog jagatud ning teiste arvutite kasutajad hõlpsalt kasutaja logisid üles ei leia. Kuid täielikku kaitset see muidugi ei anna. Arvutit, mida kasutavad paljud erinevad inimesed, ei tasuks üldse seadistada logifaile salvestama.

Suhtlustarkvara kasutamise mugavus ning soodsus on teinud MSN Messengeri taolistest programmidest täiesti iseenesestmõistetavad rakendused, mille abil on võimalik hoida sidekuludelt kokku suuri summasid.

Kuigi suhtlustarkvara esialgne idee oli lähemale tuua kaugeid sõpru (olgu nad parasjagu siis teises linna otsas või maailma teises otsas), siis märkamatult on programme hakatud kasutama ka tööasjade ajamiseks. Tavaliselt on nupuvajutuse kaugusel paljud partnerid ning telefoni haaramine iga küsimuse või idee esitamiseks pole üldsegi otstarbekas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing